Anna Wojna i Szymon Kulka znów wygrywają w Lipinkach. GP Małopolski zakończone

 

Anna Wojna i Szymon Kulka znów wygrywają w Lipinkach. GP Małopolski zakończone


Opublikowane w czw., 23/10/2014 - 13:19

Ponad 200 zawodników zgromadził 8. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. W głownych konkurencjach ponownie bezkonkurencyjni byli reprezentanci miejscowego klubu ULKS Lipinki - Anna Wojna i Szymon Kulka. Impreza zwieńczyła cykl Grand Prix Małopolski.

Wśród gości imprezy w lipinkach byli Henryk Szost, najlepszy obecnie polski maratończyk, oraz Dominik Bochenek, płotkarz, uczestnik MŚ i ME, wychowanek patona imprezy.

W tym roku mija 10 lat od śmierci Kazimierza Świerzowskiego, zaśłużonego nauczyciela i społecznika, nie tylko dla sportu w Lipinka, ale i całej sportowej Małopolski. Jaki miał on wpływ na rozwój biegów w Lipinkach, pokazały wyniki biegu głownego pań na 5 km. Zwyciężyła po raz drugi z rzędu Anna Wojna, która podobnie jak Dominik Bochenek miała przyjemnosć trenować p. Kazimierzem. W sportowym życiorysie p. Anna ma zresztą wiele innych triumfów, nie tylko w Małopolsce.

Zwycięzca biegu na 10 km Szymon Kulka – jak wjaśnia Tomasz Świeżowsk, organizator memoriałowego biegu – rozpocżał treningi już po śmierci p. jego brata. Ale mimo napiętego kalendarza zawsze startuje w memoriale. I wygrywa. Cóż, tytuł nastepcy Bronisława Malinowskiego, który przylgnął do p. Szymona po triumfie w 2012 roku w ME w biegach przełajowych, zobowiązuje.

Rywalizację juniorów zwycieżyli Marcelina Podgórni oraz Andrzej Kowalczyk. W charakterystycznej dla imprezy w Lipinkach kategorii małżeństw, bezkonkurencyjny byli państwo Pawluś – p. Ewelina i p. Mirosław.

Tradycyjnie w programie imprezy znalazły się biegu dzieci. Mocny doping rodziców i kibiców towarzyszył zmaganiom w zabytkowym parku w Lipinkach.

Pełne wyniki imprezy znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

8. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach zakonczył zmagania w premierowej odsłonie cyklu Grand Prix Małopolski. W 13 biegach wzięło udział ponad 700 zawodników. Jeszcze dziś na naszej stronie opublikujemy nieoficjalną klasyfikację cyklu. Wręczenie nagród oraz podsumowanie cyklu odbędzie się podczas Biegu Sylwestrowego w Gorlicach.

red.

fot. elipinki.pl

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce