GP Małopolski: Kern i Albrycht wygrywają w Lipinkach

Opublikowane w ndz., 18/10/2015 - 14:43

Za nami 9. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. Impreza wieńczyła drugi sezon Grand Prix Małopolski. Pobiegło w sumie 202 osoby, zwyciężyli Artur Kern i Katarzyna Albrycht.

Panowie biegali na 10 km (dwa okrążenia). Zwycięski czas Artura Kerna (Unia Hrubieszów) to 32:11.  Drugi na mecie Radosław Kłeczek stracił do zwycięzcy 13 sekund, a trzeci Tomasz Pociecha (TLC Gorlice) – 26 sekund.

Wysokie 10. miejsce zajął czołowy polski ultramaratończyk Paweł Dybek (Salomon Suunto Team) - czas 36:19.

W biegu kobiet na 5 km bezkonkurencyjna była Katarzyną Albrycht z Krościenka Wyżnego - czas 18:15. Druga na mecie reprezentantka gospodarzy z ULKS Lipinki Anna Wojna straciła 18 sekund. Ostatnie miejsce na podium, z 33 sekundami straty zajęła Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego.

Tuż za podium uplasowała się brązowa medalistka MŚ i Wicemistrzyni Europy Skyrunning Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) - czas 19:06.

W rywalizacji juniorów (trasa 5 km) zwyciężali w Lipinkach Patryk Marmon i Zofia Kosztyła

Obszerną galerię zdjęć z imprezy można znaleźć TUTAJ

Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Wyniki obu biegów głównych zaliczone zostaną do cyklu Grand Prix Małopolski. Wysokie miejsca w Lipinkach Tomasza Pociechy i Anny Wojny powodują, że to oni mają największe szanse na końcowy triumf w klasyfikacji cyklu. Wstępne wyniki opublikujemy w poniedziałek. Uroczyste podsumowanie cyklu i wręczenie nagród w cyklu nastąpi tradycyjnie w Gorlicach podczas Biegu Sylwestrowego.

red.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego:

2. Bieg Sądeczan: "Kameralny, bardzo fajny bieg w rodzinnej atmosferze. Taki w sam raz" [ZDJĘCIA]