Lipinki: Ku pamięci K. Świerzowskiego na finał Grand Prix Małopolski


Opublikowane w pon., 13/10/2014 - 13:11

W sobotę 18 października poznamy najlepszych biegaczy premierowej odsłony cyklu Grand Prix Małopolski. Ale 8. Bieg Uliczny w Lipinkach będzie wyjatkowy także z innego powodu – w tym roku mija 10 lat od śmierci patrona imprezy.

Kazimierz Świerzowski, nieodżałowany propagator sportu i biegania, wybitny sportowiec, nauczyciel z SP Lipinki, założyciel i trener ULKS Lipinki, zmarł 20 października 2004 roku. W swoim owocnym życiu trenował całą plejadę młodych i zdolnych biegaczy, z Anną Wojna (biegaczka średnio i długodystansowa) czy Dominikiem Bochenkiem (płotkarzem, uczestnikiem ME i MŚ) na czele.

Ci, ale i inny zawodnicy rokrocznie pamiętają o swoim mistrzu, uczestnicząc w biegu ulicznym dedykowanym jego pamięci. Wysoka, bo blisko 300-osobowa frekwencja (ponad 100-osobowy wzrost w ubiegłym roku), perfekcyjna organizacja (m.in. imienne numery startowe i imienna koszulka techniczna dla zawodników)...

..., czy wreszcie mnogość dystansów do wyboru, stanowią o atrakcyjności imprezy, podkreślając charakter samego patrona – perfekcjonisty z urodzenia.

Tegoroczny Bieg im. K. Świerzowskiego wystartuje jak zwykle z centrum Lipinek o godz. 11:30. Panie oraz juniorzy i młodzicy (roczniki 1995-2000) zmierzą się z dystansem 5 km (jedna pętla), a mężczyźni - 10 km (dwie pętle). Szybkie pętle – podkreślmy, bo wielu małopolskich biegaczy właśnie tu poprawiało swoje rekordy życiowe.

W lipinkach biega się też po cielawe nagrody. Tym razem zabraknie wprawdzie medali (krążki upamiętniajace postać K. Świerzowskeigo rozdano już podczas wrześniowego memoriłau jego imienia w Krośnie), ale finansowo nagradzane będzie aż 8 mężczyzn i 6 kobiet. Tu ciekawostka. - Najwyższe nagrody przewidzieliśmy dla Polaków. Najlepsi, bez względu na zajętą pozycję, otrzymają po 500 zł. A ponieważ zwycięzca biegu otrzyma 300 zł, zwyciezca może zgarnąć nawet 800 zł – wyjaśnia Tomasz Świerzowski, brat nieodżałowanego Kaziemierza, organizator biegu w Lipinkach.

Oprócz tradycyjnej klasyfikacji open zwycięzcy zostaną wyłonieni - już po raz trzeci - także w kategori małżeństw (sumowane czasy męża i żony). Tytułów będą bronić państwo Jolanta i Roman Kajtochowie. W biegach open triumfy będą chcieli powtórzyć Szymon Kulka (w sobotę świetny wystep w Sopocie) i Anna Wojna (oboje ULKS Lipinki) oraz junior Mateusz Borkowski.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:30. W zabytkowym parku w Lipinkach biegać przełajowo będą dzieci i młodzież – czekają dystanse od 250m (przedszkolaki) do ok. 2 km (gimnazjaliści), a na mecie także medale i nagrody rzeczowe.

Na wszystkich biegaczy czekać będzie zaś bigos.

Zgłoszenia do biegu i płatności online przyjmowane są elektronicznie do środy (do godz. 24), a także w dniu startu w godz 8:30 – 10:30 w sekretriacie imprezy, zlokalizowanym w Hali Sportowej w Lipinkach. Polecamy i zapraszamy!

Regulamin 8. Biegu Ulicznego im. K. Świerzowskiego w Lipinkach

Zapisy

Aktualności Grand Prix Małopolski

GR

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce