Wygrali w Jaworkach i w całym cyklu. BeskidSki Cross zakończony

 

Wygrali w Jaworkach i w całym cyklu. BeskidSki Cross zakończony


Opublikowane w wt., 14/10/2014 - 09:45

W niedzielę 12 października, w Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole odbył się szósty i ostatni już bieg z cyklu BeskidSki Cross 2014. Poranne mgły szybko ustąpiły i stacja narciarska powitała wszystkich rześkim jak na październik przystało powietrzem, pięknym słońcem i temperaturą przekraczającą w południe 23 stopnie.

Warunki do biegania wręcz idealne, sprzyjające rywalizacji i walce o czołowe lokaty. Wystartowało 23 zawodników którzy mieli do pokonania pętlę o długości 12,5 km, wyznaczoną po terenach rozpościerających się wokół stacji. Trasa męcząca, wymagająca ale za to z pięknymi widokami. Doskonała pogada sprawiła, że pojawiło się mnóstwo turystów którzy widząc wysiłek biegaczy gorąco ich dopingowali.

Triumfowali: Dominika Bolechowska wśród kobiet i Daniel Wosik wśród mężczyzn. Podium uzupełnli Nataila Atanasow-Ancev i Agnieszka Michura oraz Jarosław i Robert Makowiec. Cała szóstka to stali uczestnicy naszego cyklu.

Po wręczeniu pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych zwycięzcom finałowego biegu nastąpiło ogłoszenie wyników oraz ceremonia wręczenia nagród w całym cyklu BeskidSki Cross
w kategorii open kobiet i mężczyzn. Zdobywcy czołowych lokat zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, dyplomami i nagrodami finansowymi.

Ponieważ był to ostatni bieg w tym roku, doceniając wysiłek biegaczy w całym cyklu, postanowiliśmy nagrodzić wszystkich startujących w tym biegu nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów, czym miło zaskoczyliśmy biegaczy. Nagrodę główną cyklu – telewizor Samsung HD 3D, ufundowany przez Przedsiębiorstwo Usługowe Sezam z Nowego Sącza, wygrał Daniel Wosik. W całym cyklu uzyskał 497 pkt (2 zwycięstwa i 3 drugie miejsca).

Z Panem Danielem umówiliśmy się na uroczyste przekazanie nagrody w siedzibie sponsora w Nowym Sączu w terminie, który wcześniej zostanie wspólnie uzgodniony, a zdjęcia z tego wydarzenia oczywiście opublikujemy na stronie BeskidSki oraz stronach Festiwalu Biegowego – partnera cyklu.

Wśród Pań bezapelacyjnie triumfowała Dominika Bolechowska, odnosząc komplet 5 zwycięstw.

Pełne wyniki cyklu BeskidSki Cross 2014 można znaleźć TUTAJ.

Trzecia edycja cyklu BeskidSki Cross przeszła do historii. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspólną zabawę, jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia związane ze zmianą terminów biegów
i już teraz zapraszamy za rok, na IV BeskidSki Cross.

Jednocześnie przypominamy, że w zimie, na 8 stacjach narciarskich należących do BeskidCard organizujemy III Grand Prix o Puchar BeskidCard w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, na które bardzo serdecznie wszystkich już teraz zapraszamy !!!

Ryszard Szaroma, BeskidSki, koordynator cyklu

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce