Grzegorz Sudoł

Tag: Grzegorz Sudoł

Z naszym znakomitym chodziarzem, srebrnym medalistą Mistrzostw Europy na dystansie 50 km, trzykrotnym olimpijczykiem trenerem I klasy w Lekkiej Atletyce o motywacji i treningu psychologicznym dla maratończyków. Rozmawiał Andrzej Brandt.
23/05/2014 - 14:14
W dzisiejszym sporcie o wyniku decydują detale, a różnice to często ułamki sekund, centymetry, czy też jedno trafienie. Producenci sprzętu sportowego prześcigają się w nowych technologiach,  trenerzy starają się ułożyć najlepsze programy treningowe a zawodnicy wykonać je w perfekcyjnie. Na sukces pracują często grupy...
29/04/2013 - 13:48
Utrzymywanie właściwego poziomu nawodnienia organizmu jest podstawą jego prawidłowego funkcjonowania. O odpowiednim nawodnieniu powinny pamiętać zwłaszcza osoby aktywne fizycznie. Woda spełnia bowiem wiele ważnych funkcji w organizmie
06/03/2013 - 18:55
Nie tylko dobór odpowiedniego obuwia, stroju, ale też skarpet ma znaczący wpływ na to, czy biegnie nam się komfortowo, oraz czy nasze stopy są narażone na otarcia, odciski itd. Nie wyobrażam sobie, by pokonywać tysiące kilometrów rocznie, a być może nawet tylko kilkadziesiąt i kończyć dystans z plamami krwi na...
11/02/2013 - 11:53
Dziś chciałbym zwrócić uwagę na rolę i zadania sport testera czy też pulsometru. Ale to drugie określenie pasuje mi tylko do najbardziej ?ubogich? modeli.
22/01/2013 - 15:57
W okresie zimowym jednym z problemów odpowiedniego doboru sprzętu jest odpowiednio trafna decyzja co do zakupy czy tez eksploatowania odpowiedniego obuwia. Dziś parę cennych wskazówek, jak tego dokonać i czym się kierować.
21/12/2012 - 09:06
Na sukces sportowy, czy też nasz osobisty zarówno ten mały jak i ten składa się wiele czynników: nie tylko jest to talent, siła woli i intensywny trening, lecz również odpowiednio dobór sprzętu, ubioru, czy w niektórych dyscyplinach on sam (sprzęt, samochód itd.). Dziś trochę o bieliźnie termoaktywnej, a u biegacza...
17/12/2012 - 12:35
W tym tygodniu postaram się przybliżyć ważny, choćby z perspektywy pory roku ?składnik? ubioru biegowego, czy też osoby aktywnie spędzającej czas a mianowicie rękawiczek. Rękawiczki a raczej ich posiadanie stanowią w niskich lub bardzo niskich temperaturach bardzo znaczącą rolę jako jeden z akcesoriów biegowych.
03/12/2012 - 15:41

Witam wszystkich fanów biegania, lekkiej atletyki, sportu a przede wszystkim portalu www.festiwalbiegowy.pl

Dla tych, którym jestem mniej znany w kilku sowach przybliżę swoją sylwetkę:
Trzykrotny Olimpijczyk (Ateny VIIm Pekin IXm -50km Londyn XXIVm 20km) 
Srebrnym medalistą Mistrzostw Europy 2010 w chodzie na 50km IVm w Mistrzostwach Świata na 50km Berlin 2009
Wielokrotnym Mistrzem Polski, (aktualnym na 20km)
Pracownikiem AWF Kraków w Katedrze Teorii i Metodyki LA (otwarty przewód doktorski)
Trenerem Lekkiej Atletyki
W teście Coopera przebiegłem jako chodziarz 3970m
Wielokrotnie uczestniczyłem w różnych biegach masowych, przełajowych, okolicznościowych

Więcej na www.grzegorzsudol.pl

W rubryce okiem eksperta postaram się przybliżać, doradzać, prezentować na kilku płaszczyznach. Główną będzie sprzęt sportowy. Dla nas wszystkich i dla mnie też, bardzo ważną rolą stanowią detale, które w dużym stopniu mogą decydować o powodzeniu, sukcesie czy też zrealizowaniu założonego celu.

Mówiąc o detalach mam na myśli choćby takie jak: obuwie, akcesoria sportowe, gadżety. Asortyment ten pomagać ma nam, abyśmy tak jak wspomniałem mogli uzyskać  lepszy rezultat, ale też z większą przyjemnością wykonać trening i dbać o swoje zdrowie.
Mam nadzieję, że odwiedzać nas będą Ci, którzy chcą czerpać wiedzę z mojego doświadczenia, chcący edukować swoją wiedzę o sprzęcie sportowym, świadomi potrzeb biegacze amatorzy i nie tylko.
Uprawiam dyscyplinę, w której bardzo często decydują szczegóły. Odpowiedni dobór napojów-nawadnianie, chłodzenie, dostarczanie energii na trasie, odpowiednie obuwie, kontrola tętna, prędkości, wygodny, funkcjonalny oraz również ładny dla oka strój. Spotykam wielu studentów którzy zadają pytania, sam pytam ich oraz często siebie, co można jeszcze poprawić, w co się doposażyć aby trening był skuteczny, przyjemny i łatwiejszy.

Od kilku lat jestem również właścicielem sklepu sportowego oferującego asortyment lekkoatletyczny. Rozmowy ze środowiskiem sportowym, lekkoatletycznym pozwalają mi zorientować się na potrzeby Was sportowców, pasjonatów, osób aktywnych, realizujących swoje cele i wyzwania.
Postaram się przygotowywać dla Was porównania różnych produktów, doradzać oraz przybliżać ważne dla sportowca rzeczy dotyczące sprzętu sportowego.

Zapraszam
Grzegorz Sudoł.