Organizatorzy i partnerzy:

• Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
  • PZU

Liczba wolontariuszy: 700

Start biegu zlokalizowano został na Rynku Głównym, natomiast metę na Błoniach Krakowskich.

Trasa: Start - Rynek Główny, następnie: Grodzka, Św. Idziego, Podzamcze, Planty, Piłsudskiego, Al. Mickiewicza, Nawrotka przed Czarnowiejską, Al. Mickiewicza, Deptak przy Al. 3 Maja, Piastowska,  Na Błoniach, Al. Focha, Al. Krasińskiego, Konopnickiej, Nawrotka na chodniku przed Rondem im. A. Matecznego, Konopnickiej, Ludwinowska, Rollego, Bulwary, Nadwiślańska, Kładka im. o. L. Bernatka, Bulwary, Bernardyńska, Św. Idziego, Grodzka, Rynek Główny, Wiślna, Planty, Podzamcze, Deptak przy Zamku Królewskim na Wawelu, Bulwary, Flisacka, Kościuszki, Kasztelańska, Deptak przy Al. Focha, Deptak przy Al. 3 Maja, Meta na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana,  Start  zawodników nastąpił z Rynku Głównego w Krakowie, a meta znajdowała się przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

- Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w Krakowie było znakomitym zakończeniem sezonu biegowego - oceniają organizatorzy.

Warto podkreślenia jest fakt obecności na starcie zawodników niepełnosprawnych z problemami narządu wzroku (kategorie B1 i B2). Najlepszych organizatorzy uhonorowali nagrodami rzeczowymi o wartości 600 zł.

Anna Rzemieniec, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski cieszył się niezwykłym zainteresowaniem wśród biegaczy. Półmaraton ukończyło 3740 osób, wśród nich wielu obcokrajowców. Podczas Gali Biegów Masowych 1. PZU Cracovia Półmaraton został uhonorowany prestiżową nagrodą w kategorii Impreza Roku 2014 za debiut.