I Bieg na Wzniesieniach w Plichtowie

 

I Bieg na Wzniesieniach w Plichtowie


Opublikowane w wt., 27/01/2015 - 10:25

Termin: 14.09.2014

Impreza Stowarzyszenia „Biegający na wzniesieniach”, składającego się głównie ze studentów i młodych ludzi bez doświadczenia w organizacji wydarzeń sportowych, pomyślana jako wydarzenie cykliczne. Główny dystans - 10 km.

Start i meta miały miejsce w Gminnoparkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie, a sama trasa poprowadziła przez wciąż zielone ścieżki parku krajobrazowego wzniesień łódzkich, na terenie gminy Nowosolna. 

W ramach imprezy zorganizowano również biegi dla dzieci - wystartowało blisko 50 adeptów biegania. Impreza była okazją doskonała okazją do spotkania całych rodzin, zarówno sportowców, dzieci, jak i kibiców. W miejscu startu i mety goście mogli spróbować potraw regionalnych, dla dzieci przygotowana była wata cukrowa, a wszystko okraszone zostało muzyką. 

I Bieg na wzniesieniach był także okazją, by pomóc choremu biegaczowi Została zorganizowana specjalna zbiórka do puszek, a członkowie klubu biegacza Nowosolna pobiegli w specjalnych koszulkach z wizerunkiem chorego. Zebrane pieniądze pomogły sfinansować leczenie i rehabilitację biegacza. 


Liczba uczestników: 266 (limit 300)


Nagrody:

  • rzeczowe (puchary, medale, kwiaty, statuetki)

Liczba wolontariuszy: 20


Organizatorzy i partnerzy:

  • Stowarzyszenie „Biegający na wzniesieniach”
  • Inessport.Pl, Phu Prestige Jarosław Roszewski, Secucomp, Ośrodek Debaty Międzymarodowej w Łodzi, Gimnazjum Wiączyń Dolny, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii W Plichtowie.

Strona internetowa:

www.biegnawzniesieniach.pl


Bartosz Roszewski, organizator

Stowarzyszenie „Biegający na wzniesieniach”, czyli organizator I Biegu na wzniesieniach to przede wszystkim młodzi ludzie, którzy na początku ubiegłego roku podjęli się wyzwania niemal niemożliwego do wykonania. Jak zorganizować bieg na niemal 300 biegaczy bez doświadczenia organizacyjnego? Przy użyciu dobrych chęci, sokolego wzroku przy podglądaniu konkurencji i wrodzonemu zmysłowi do pracy w grupie - udało się!

Nasz bieg wyróżniał się: 

trasą – niewiele biegów na terenie województwa łódzkiego czy nawet tych o zasięgu ogólnopolskim, może pochwalić się trasą prowadzącą przez park krajobrazowy. Baza imprezy usytuowana była w samym centrum parku, wśród nieodkrytych jeszcze przez biegaczy ścieżek, zielonych łąk i przede wszystkim, trudnych dla niedoświadczonych w takich warunkach biegaczy, podbiegów. jednak był to jeden z najczęściej chwalonych przez uczestników walorów tego wydarzenia sportowego. 

wspaniałą atmosferą – I Bieg na wzniesieniach był nie tylko okazją do osiągnięcia dobrego czasu na trudnej trasie, ale przede wszystkim możliwość spotkania całych rodzin, zarówno biegaczy, młodszych sportowców, jak bliskich - kibiców. Atmosferę podsycał cudowny spiker, w połączeniu z najnowszą, zagrzewającą do ruchu muzyką. 

aspektem charytatywnym – w czasie biegu myśleliśmy nie tylko o naszych obolałych mięśniach, ale także o osobach, które tego dnia nie mogły z nami wystartować. Mowa tutaj o koledze - biegaczu z sąsiedniego klubu, który w wakacje przeszedł rozległy zawał serca. W czasie biegu została zorganizowana zbiórka pieniężna do puszek - udało się zebrać sporą sumę pieniędzy.  

aspektem historycznym – oprócz tego, że trasa i biegu na wzniesieniach prowadziła wciąż nieodkrytą drogą Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, to na swoim szlaku miała dwa ważne w naszej gminie obiekty historyczne: Dworek Jarosława Iwaszkiewicza w Byszewach oraz pozostałości po słowiańskim grodzisku w Skoszewach Starych

trasą nie tylko dla dorosłych – przygotowaliśmy trasy dla najmłodszych sportowców, długością i poziomem zaawansowania dopasowane do wieku młodych adeptów biegania. 

ciekawym medalem – krążek, który otrzymali wszyscy uczestnicy kończący bieg, nie był zwykłym okręgiem, wykonanym z metalu, który można spotkać na większości biegów. Nasz medal swoim kształtem przypominał liść dębu (drzewa najliczniej występującego na terenie parku krajobrazowego wzniesień łódzkich), a na rewersie miał wygrawerowany wizerunek Dworku Iwaszkiewicza - jednego z punktów charakterystycznych biegu na wzniesieniach. 

Z pewnością to tylko część elementów wyróżniających I Bieg na wzniesieniach spośród innych wydarzeń sportowych na mapie Polski. Jedyne, co z całą pewnością możemy stwierdzić to to, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa i już planujemy już drugą edycję biegu. Jesteśmy pełni zapału do pracy i przede wszystkim bogaci o nowe doświadczenia organizacyjne.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce