Katowicki Festiwal Biegowy

Opublikowane w pt., 08/08/2014 - 10:24

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym oraz Maraton i Półmaraton Kukuczki znalazły się w programie VI Katowickiego Festiwalu Biegowego. Impreza odbyła się w Dolinie Trzech Stawów.

Na starcie 24-godzinnego maratonu (sobota, godz. 10:00) stanęło 88 śmiałków, w tym 23 zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski (zgodnie z regulaminem do mistrzostw dopuszczono biegaczy zrzeszonych w klubie spełniającym wymogi PZLA i posiadających ważne badania lekarskie). Największy dystans – 250 716,00 m pokonał Andrzej Radzikowski z LKS Olymp Błonie i to on został mistrzem kraju na 2013 r. w tej oryginalnej konkurencji.

Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka gospodarzy imprezy, czyli KS AZS AWF Katowice Aleksandra Niwińska. W ciągu 24 godzin osiągnęła ona dystans 216 304,00 m. Gratulujemy!

Godzinę po zakończonych zmaganiach na trasie Mistrzostw Polski rozpoczął się Bieg Kukuczki. Na trasie stanęło 368 biegaczy i zawodników na kijach Nordic Walking. Dystans maratonu najszybciej pokonał Bartosz Rynkowski, uzyskując dobry czas 2:43:59. Wśród kobiet najlepsza na dystansie maratonu była Anna Skalska, z równie dobrym czasem 3:13:35.

W Katowicach rywalizowano także w półmaratonie. W części biegowej triumfowali Aleksandra Kośny i Sebastian Fischer, w nordic walking zaś Bogusława Kupibida i Schroder Karol.

– Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników! Dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji imprezy! Wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas dziękujemy za wspaniałą pracę jako wykonali przez te dwa dni – podsumowuje Magdalena Bartkowiak z biura organizacyjnego katowickiego festiwalu.

Katowicki Festiwal Biegowy organizuje dorocznie AZS AWF Katowice. Impreza dedykowana jest pamięci patrona uczelni Jerzemu Kukuczce wybitnemu polskiemu himalaiście, drugim po Włochu Messnerze zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum.