BeskidSki Cross: Znamy zwycięzców! [ZDJĘCIA]


Z kompletem zwycięstw triumfowała w cyklu Izabela Zatorska. Zwycięzca wśród mężczyzn - Andrzej Długosz, postanowił w ostatniej eliminacji cyklu pomóc na trasie swojemu bratu i tym razem dotarł do mety na dalszej pozycji. Oboje zawodników potwierdziło w cyklu mistrzowską klasę.

W ostatniej rundzie BeskidSki Cross, rozegranej dziś na terenie Stacji Narciarskiej ?Beskid? w Spytkowicach, wystartowało 42 uczestników. Większości stałych uczestników walczących o bezcenne punkty, ale i tym razem nie zabrakło debiutantów.

Rewelacyjnie wypadł 15-letni Andrzej Kowalczyk, który dotarł do mety na 10. miejscu wśród mężczyzn. Na metę dotarł równo osiem minut po zwycięzcy. ? Jeśli Andrzej zdecyduje się kontynuować swoją przygodę z biegami górskimi, ma przed sobą świetlaną przyszłość ? ocenia Dominik Jazic, koordynator cyklu MBG / BeskidSki Cross.

Zawody rozgrywano na dystansie dwóch 4-kilometrowych rund, wyznaczonych na stoku i przylegającym do niego lesie. Urozmaicona i perfekcyjnie oznakowana trasa, a także dobre warunki atmosferyczne sprzyjały walce o czołowe lokaty w cyklu.

Zaciętą rywalizację obserwowano zarówno wśród kobiet, gdzie do drugiego miejsca pretendowały aż 3 zawodniczki (Gabriela Rolka, Halina Gałuszka i Dominika Bolechowska), oraz wśród mężczyzn, gdzie zażarty pojedynek o tytuł wicemistrza stoczyli Bartosz Gorczyca i Daniel Wosik.

Wyniki:

Kobiety
1. ZATORSKA Izabela ? 37:31
2. ROLKA Gabriela ? 40:35
3. GAŁUSZKA Halina ? 42:25
4. BOLECHOWSKA Dominika ? 42:48
5. PIERUCKA Kamila ? 43:17

Wyniki
1. GORCZYCA Bartosz ? 30:38
2. WOSIK Daniel ? 32:20
3. Faron Robert ? 32:26
4. GOLIŃSKI Łukasz ? 34:24
5. TROJANOWSKI Krzysztof ? 35:42

Ostatecznie podium cyklu wśród kobiet, tuż za plecami Izabeli Zatorskiej, uzupełniły Gabriela Rolka i Halina Gałuszka. Wśród mężczyzn kolejność się nie zmieniła ? Andrzeja Długosza najszybciej gonił Bartosz Gorczyca. Daniel Wosik musiał się zadowolić ?tylko? trzecią lokatą w cyklu.

Końcowa klasyfikacja cyklu BeskidSki Cross:

Kobiety
1. ZATORSKA Izabela
2. ROLKA Gabriela
3. GAŁUSZKA Halina
4. BOLECHOWSKA Dominika
5. BARAN-GĄDEK Ewa

Mężczyźni:
1. DŁUGOSZ ANDRZEJ
2. GORCZYCA Bartosz
3. WOSIK Daniel
4. FARON Robert
5. TROJANOWSKI Krzysztof

Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca tuż za podium nie wyjechali jednak ze Spytkowic rozczarowani. Organizator postanowił bowiem zwiększyć pulę nagród cyklu i uhonorować cennymi upominkami także biegaczy z miejsc 4 i 5. Czołowa trójka zgarnęła wysokie nagrody finansowe.

Gratulujemy!

Zawody w Spytkowicach były jednocześnie ósmą odsłoną cyklu Małopolskie Biegi Górskie. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze dwie rundy ? Bieg na Górę Parkową oraz Bieg na Palenicę. Do końcowego wyniku cyklu zostanie zaliczonych 6 z 10 najlepszych wyników każdego zawodnika.

Klasyfikacja przejściowa cyklu Małopolskie Biegi Górskie - po 8 z 10 eliminacji (Wierchomla, Zawoja, Rytro, Mordarka, Podstolice, Kasina Wielka, Jaworki, Spytkowice):

Kobiety
1. BOLECHOWSKA Dominika - 781 pkt - 8 startów
2. BARAN-GĄDEK Ewa - 758 pkt - 8 startów
3. ZATORSAKA Izabela - 700 pkt - 7 startów

Mężczyźni
1. DŁUGOSZ Franciszek - 736 - 7 startów
2. DŁUGOSZ Andrzej - 693 - 7 startów
3. GORCZYCA Bartosz - 692 pkt - 7 startów

Bieg na Górę Parkową odbędzie się w sobotę 7 września o godz. 10:35. Do zawodów można zapisać się elektronicznie lub bezpośrednio przed startem. Obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł.

Polecamy i zapraszamy!

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie

Regulamin

Organizatorzy:

 

Polecamy również:


Podziel się: