EuroVelo11: polsko-słowackie kładki na Popradzie w Miliku i Andrzejówce na ukończeniu


Opublikowane w czw., 21/05/2020 - 11:47

Kładki w Miliku i Andrzejówce na Popradzie są na ostatnim etapie budowy. Stanowią część EuroVelo11 trasy rowerowej, która na terenie gminy Muszyna meandruje, po polskiej i słowackiej stronie rzeki. Obecnie, ze względu na pandemię granice są zamknięte do 12 czerwca.

Na terenie gminy Muszyna, w Miliku i Andrzejówce Ługi trwa ostatni etap budowy dwóch kładek, które połączą pogranicze polsko-słowackie. Podobnie, jak wybudowana kilka lat wcześniej w Żegiestowie-Sulinie. Te trzy kładki są częścią drogi dla cyklistów EuroVelo11, której małopolski odcinek trasy nosi nazwę VeloNatura.

Wkrótce kładki w Miliku i Andrzejówce Ługi będą gotowe, natomiast na razie do 12 czerwca granice ze Słowacją są zamknięte ze względu na epidemię koronawirusa. Pogranicza strzegą funkcjonariusze Straży Granicznej, wspierani przez wojsko i policję.

Eurovelo11 łączy się z VeloKrynica, i dalej wiedzie z Muszyny, poprzez Legnavę (Słowacja), Milik, Andrzejówkę, Mały Lipnik (Słowacja), Żegiestów, Sulin (Słowacja), Piwniczną aż do Nowego Sącza.

MK

źródło: Sadeczanin.info


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce