Polana Janówka, zielony salon uzdrowiskowy Krynicy, oficjalnie otwarta


Opublikowane w sob., 27/06/2020 - 11:38

Nowy wygląd zyskała Polana Janówka w Krynicy. Ten niewielki, rekreacyjny obszar w pobliżu dolnej stacji kolejki na Górę Parkową, zrealizowany w ramach programu "Kurort-Krynica", został oficjalnie oddany do użytku spacerowiczom.

Prace na Polanie Janówka trwały od maja 2019 roku, w tym roku wiosną zakończona została jej renowacja. Dzięki temu powstała atrakcyjna przestrzeń spacerowa dla mieszkańców, turystów oraz kuracjuszy, zażywających kuracji wodnych w pobliskiej Pijalni Jana. Ten ostatni obiekt, który należy do Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, został odnowiony w ubiegłym roku. 

Na Polanie Janówka, nazywanej zielonym salonem uzdrowiskowym, zadbano o historyczne szczegóły i przywrócenie mu niezwykłego klimatu. Całość kosztowała 6 milionów złotych, w tym są 4 miliony dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Inwestycja zrealizowana była w ramach projektu pn. "Kurort Krynica-rozwój infrastruktury uzdrowiskowej poprzez przywrócenie zielonego salonu uzdrowiskowego na Polanie Janówka w Krynicy-Zdroju".

Kurort Krynica" jest programem, który od kilku lat przekształca historyczne centrum w obrębie strefy A, w nowoczesną przestrzeń miejską, przy zachowaniu jej dawnych walorów. Umowę na jej renowację podpisał w 2018 roku ówczesny burmistrz Dariusz Reśko.

Początkowo w skład programu wchodziło 5 projektów obejmujących: renowację Parku Dukieta, w którym prace zakończono w ubiegłym roku, a także odnowę Polany Janówka, Bulwarów Dietla, wraz z płytą deptaka oraz Góry Parkowej. 

W imieniu marszałka Witolda Kozłowskiego Polanę Janówka, w piątek 26 czerwca uroczyście otworzył sekretarz województwa Wojciech Piech. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, senator Wiktor Durlak, poseł Jan Duda oraz burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba.

MK

źródło: Sadeczanin.info


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce