"Coś się kończy, ale coś zaczyna". Ostatnia edycja „Wybiegaj Sprawność” [ZAPISY]

 

"Coś się kończy, ale coś zaczyna". Ostatnia edycja „Wybiegaj Sprawność” [ZAPISY]


Opublikowane w pt., 03/08/2018 - 08:19

Na trasie „Wybiegaj Sprawność” dzieją się wielkie rzeczy. Padają życiówki, razem startują osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami, a do tego biegacze wyjątkowo skutecznie pomagają innym.

Przez 7 lat uczestnicy wydarzenia wybiegali 624 200 zł. Nie dla siebie. Z tych pieniędzy Stowarzyszenie „Dać Siebie Innym” kupiło 23 wózki inwalidzkie, sprzęt rehabilitacyjny, kule, które pozwoliły biegaczom wrócić do swojej ulubionej aktywności.

Dzięki Wybiegaj Sprawność biegacze mają swój udział m.in. w sukcesach Rafała Mikołajczyka, kolarza ręcznego, któremu dofinansowali zakup nowego roweru. Lista korzyści dla potrzebujących jest długa, a za swoją działalność, założyciel Stowarzyszenia, Janusz Bukowski, otrzymał wiele nagród, w tym m.in. „Serce dla Sportu” w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej S.A. na najlepszego sportowca kraju. Tak prestiżowego wyróżnienie nie odebrała żadna inna impreza dla amatorów.

W tym roku ponownie można stać się częścią tej biegowej akcji charytatywnej. Właśnie ruszają zapisy do tegorocznej edycji biegu.

Przed zawodnikami ważne zadanie. Na ich 5-kilometrowy bieg w Parku Kępa Potocka czeka Natalia, której potrzebny jest wózek. Pacjenci kliniki transplantologii, którym bieg pomoże w organizacji 4 przeszczepów. Na pomoc czeka również 2-letnia Klara i pacjenci hospicyjni. W sumie, dzięki biegaczom, będzie można uzbierać 110 tys. zł. Każda złotówka się liczy.

- Z tego powodu bardzo zachęcam, by ci, którzy mogą, wpłacali wyższą opłatę startową, która w podstawowej wersji wynosi 50 zł - mówi Janusz Bukowski, który już ostatni raz organizuje Wybiegaj Sprawność. - Gdy coś się kończy, coś się zaczyna. Z pomocy innym nie rezygnujemy, przed nami nowe projekty - zapewnia Janusz.

Na naszą prośbę zdradził nam nieco więcej szczegółów tego, co czeka nas w kolejnych latach. W 2019 r. biegacze, którzy zechcą połączyć bieganie z pomocą innym, będą mogli „Wybiegać Krew i Szpik”. Data nowej imprezy nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego.

Zanim jednak poznamy szczegóły nowego wydarzenia, 14 października warto stanąć na starcie 8. edycji „Wybiegaj Sprawność”. Formularz rejestracji dostępny jest TUTAJ. Osoby niepełnosprawne startują za darmo. 

Strona wydarzenia: www.wybiegajsprawnosc.pl

Zapisy: TUTAJ

Wybiegaj Sprawność w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce