Ma 10 lat i już setki kilometrów w nogach. Talent!


Opublikowane w śr., 05/10/2016 - 13:42

W ostatnią sobotę września 10-letni Dominik Szwed z Gdańska (na zdjęciu w środku) ukończył swój setny bieg parkrun. Jest najmłodszym biegaczem w kraju z takim osiągnięciem!

Biegowy wątek krótkiego jeszcze życiorysu Dominika zaistniał przed trzema laty dzięki biegom na orientację. Potem przyszła akcja Pomorze Biega i treningi do 53. Biegu Westerplatte w ramach projektu Akademia Biegania. Ćwiczył tam pod czujnym okiem trenerów AWFiS i również debiutującego w bieganiu ojca, którzy - co ważne - pamiętali, że dla dziecka liczy się przede wszystkim zabawa.  

Po serii treningów, w wieku 7 lat chłopiec przebiegł swój pierwszy parkrun. Zmagając się z kolką, premierowe 5 km przebiegł w czasie 29:54. Ani przez chwilę nie chciał się poddać. Najlepszy czas, jaki do tej pory osiągnął w cyklu to 23:03. Dominik został też wolontariuszem parkrun.

Chłopiec nie zamierza się zatrzymywać. Ponieważ lubi jeździć rowerem, próbował już sił w triathlonie dziecięcym. Startował m.in. w Triathlonie Gdańsk. Od 6 roku życia jest za pan brat z basenem i wodą, posiada nawet kartę pływacką. Dobrze się uczy. 

Za swój największy sukces chłopiec uznaje trzecie miejsce w Halowych Mistrzostwach Gdańska na dystansie 1000m. Zdaniem ojca Pawła Szweda, najważniejsze jest to że chłopcu po prostu "się chce".

Nie pozostaje Nam nic innego jak uważnie śledzić rozwój kariery Dominika Szweda. Z pewnością nie raz i nie dwa o nim jeszcze usłyszymy. 

Więcej w serwisie PomorzeBiega.pl - TUTAJ

red.   

fot. MOSiR Gdańsk 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce