Superfarmer - polska gra, która podbiła świat, w Strefie Dziecka


Opublikowane w czw., 22/08/2013 - 12:54

Gry planszowe uczą umiejętności społecznych, pomagają zdobywać wiedzę. Uczą również też tej najtrudniejszej rzeczy, czyli przegrywania oraz czerpania przyjemności z wygranej, ale i samej rywalizacji. Ale jaką grę wybrać? Dziś chcemy Wam polecić tytuły wydawnictwa Granna ? partnera Strefy Dziecka Festiwalu Biegowego 2013. Wszystkie gry będzie można wypróbować podczas naszego Festiwalu. Zapraszamy!

W Strefie Dziecka będzie czekać na Was 12 różnych gier wydawnictwa Granna, w które każdy będzie mógł zagrać, obejrzeć, zapoznać się z zasadami i przekonać się, że warto po nie sięgnąć. Wśród tytułów będą gry dla najmłodszych: ?Wilk i Owce?, ?Angielskie Bingo Obrazkowe" czy uwielbiana przez dzieci ?Gdzie jest Żabka?. Ta ostatnia jest prostą loteryjką obrazkową. Dzieci w trakcie gry szukają na dużych tablicach ukrytych przedmiotów, namalowanych wcześniej na małych kartonikach. Gra ćwiczy spostrzegawczość, szybkość i pamięć.

Wśród tytułów dla starszych dzieci będą m.in. ?Wilkołaki?, logiczna gra rodzinna ?QUIBIX? oraz "Kocham Cię Polsko" ? gra inspirowana popularnym programem telewizyjnym. Za sprawą gry w Strefie Dziecka będzie można poczuć atmosferę studia telewizyjnego.

Dorosłych z pewnością zainteresuje seria SMART, czyli gry logiczne już od jednego gracza. Inna dostępna w strefie gra pn. ?IQ FIT? to mała gra podróżna - do rozwiązania czeka aż 120 zadań o różnej trudności. Wszystkie gry są proste w zasadach, jednak nie zawsze łatwe w sposobie rozwiązania. Gry naprawdę zmuszające do myślenia!

Wśród gier, które będzie można wygrać w organizowanych turniejach, jest SUPERFARMER - polska gra, która podbiła świat. Została wymyślona w 1943 roku przez wybitnego, polskiego profesora matematyki, Karola Borsuka. Nazwał on swoją grę ?Hodowla zwierzątek?. Gra była pomysłem profesora na ratowanie rodzinnego budżetu po tym, jak stracił pracę, gdy Niemcy zamknęli Uniwersytet Warszawski. Mało brakowało, a gra, pod oryginalnym tytułem ?Hodowla zwierzątek?, przepadłaby bezpowrotnie w zawierusze czasów wojennych. Na szczęście od 1997 roku gra, pod zmienionym tytułem, wydawana jest ponownie przez firmę Granna. Popularna jest nie tylko w Polsce, ale również w Kanadzie, Włoszech, USA, Francji, Japonii, Turcji, na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Czechach i na Słowacji.

Zasady gry są proste. Instrukcja nie pozostawia niedomówień, jest napisana jasno i rzeczowo. Cel rozgrywki to zostanie tytułowym Superfarmerem. Wygrywa ten, kto pierwszy dorobi się stadka zwierząt złożonego z co najmniej jednego przedstawiciela królików, owiec, świń, krów oraz koni. Gra ma przebieg turowy, uczestnicy grają kolejno po sobie. Limit czasu na ruch nie jest ustalony, niemniej nie powinny zdarzyć się sytuacje, w których oczekujący naraża na szwank własną cierpliwość.

Rozgrywka przebiega dynamicznie, prostota i czytelność gry wręcz uniemożliwiają rozwlekłe przeciąganie swojej tury. W grze pomaga wydatnie znajomość matematyki i rachunku prawdopodobieństwa. Podczas zabawy czuć jest ducha profesorskiego, który uczy logiki, podstaw liczenia, zrozumienia równoważności. Gra zachęca także do podejmowania ryzykownych decyzji typu ?czy wymienić na dużego psa czy na krowę??

Te i inne decyzje będziecie mogli podjąć już w Krynicy podczas Festiwalu Biegowego. Dla najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim wyśmienita zabawa! 

Serdecznie zapraszamy do Strefy Dzieci Festiwalu Biegowego znajdującej się w starym Domu Forum.

MZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce