Warszawa: Sportowy Dzień Dziecka z Anną Jesień

Warszawa: Sportowy Dzień Dziecka z Anną Jesień


Wybitni lekkoatleci, piłkarze Reprezentacji Polski w piłce ręcznej, prezentacja  pamiątek piłkarskich, koncerty, a przede wszystkim dużo sportowych i pozytywnych emocji. To wszystko dla dzieci i dorosłych przygotował Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy oraz Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji Dnia Dziecka. 3 czerwca, sobota, stadion przy ul. Kawęczyńskiej 44 godzina 10:00. 

- Praga-Północ należy do tych dzielnic, w których sport jest nieodłącznym elementem wychowania dzieci i młodzieży. Uczniowie praskich szkół i uczniowskich klubów sportowych prezentują się znakomicie nie tylko w Warszawie, ale osiągają sukcesy na skalę ogólnopolską – powiedział Wojciech Zabłocki, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. – Jest mi niezmiernie miło zaprosić mieszkańców naszej dzielnicy oraz wszystkich warszawiaków do udziału w sportowych obchodach Dnia Dziecka oraz jubileuszu XX-lecia Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Prawy Brzeg”. Osobiście tego dnia założę sportowy stój i obuwie, aby w zdrowym ciele i duchu spędzić ten dzień – dodaje Zabłocki. 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy szereg atrakcji. Swój udział zapowiedzieli między innymi piłkarze reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Umiejętności lekkoatletyczne będzie można sprawdzić z naszą olimpijką, medalistką Mistrzostw Świata i rekordzistką Polski na 400 m ppł, Anną Jesień. Na boisku rozegrany zostanie turniej drużyn podwórkowych w piłkę nożną. Ponadto na rodziny czekać będą strefy sportowo - rekreacyjne, gdzie równe szanse będą miały małe dzieci, jak i ich rodzice. 

Nie zabraknie występów artystycznych, prezentacji cennych  pamiątek piłkarskich największych światowych i polskich gwiazd, czy zajęć z ZUMBY dla dzieci i rodziców. Mniejsze dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawach artystycznych i rekreacyjnych pod opieką animatorów lub pozjeżdżać z ogromnej zjeżdżalni. 

Dla pierwszych 900 dzieci, które wraz z rodzicami przyjdą 3 czerwca, zarejestrują się i wezmą udział w przygotowanych atrakcjach, organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale. 

- Trudno jest w kilku zdaniach powiedzieć o wszystkich atrakcjach przygotowanych na ten dzień. Nasz zespół wraz z Urzędem Dzielnicy pracował nad przygotowaniem tej imprezy od kilku miesięcy – powiedział Zbigniew Korcz, dyrektor Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga-Północ. 

– To z pewnością jedno z większych wydarzeń, które nasz ośrodek przygotowywał w ostatnich latach, ale naszą główną działalnością jest zapewnienie na co dzień infrastruktury i atrakcji sportowych dla mieszkańców. Cieszę się, że w czerwcu będziemy świętować XX-lecie naszej działalności i wierzę, że przed nami kolejne lata ewolucji. Serdecznie zapraszam 3 czerwca, a na co dzień do korzystania z naszych obiektów – dodaje Korcz.
 
Więcej informacji o Sportowym Dniu Dziecka i obchodach XX-lecia Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga-Północ można znaleźć na stronie www.dosir.waw.pl oraz na portalu www.facebook.com/dosir.waw

Partnerami imprezy są PGNiG Termika, Galeria Wileńska, Carrefour, Szkoła tańca Aglaya, Fundacja Promitis oraz Fundacja A.R.T.

mat. pras.


Partnerzy Strefy Dziecka

   czuczuXplore teamablandia alexanderstrefa bajekfiorellozielona sowaPapilonKW Tradebajkowa tvdwie siostryrussell czas dziecimaluchyplsportowa rodzinaDEBIT

 

Polecamy również:


Podziel się: