Strefa Dzieci Festiwalu Biegowego 2012


Opublikowane w wt., 09/07/2013 - 16:43

Festiwal Biegowy to wydarzenie dla najbardziej doświadczonych biegaczy z całej Polski - dla tych regularnie uprawiających jogging, ale również dla tych rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, w tym też dla dzieci już w wieku od 5 lat. Jednym słowem dla wszystkich kochających bieganie.

Lata poprzednie pokazały, że na Festiwal przyjeżdżają całe rodziny. Nawet jeżeli nie wszyscy biegają, przyjeżdżają, żeby zagrzać dopingiem zawodników. Czasem zastanawiają się jednak - co robić, gdy aktualnie nie ma biegów? Gdy pogoda nie sprzyja długim spacerom? Z myślą o nich, a w szczególności o najmłodszych, postanowiliśmy stworzyć miejsce - gdzie właśnie najmłodsi uczestnicy Festiwalu Biegowego, mogą spędzać czas - Strefę Dzieci.

Strefa Dzieci Festiwalu Biegowego po raz pierwszy została zorganizowana w ubiegłym roku. W pierwszej godzinie po otwarciu patrzyliśmy z oczekiwaniem na gości ale i pewnym niepokojem czy spełnimy oczekiwania dzieci. Bardzo szybko okazało się, że w 100% trafiliśmy w gusta, a Strefa Dzieci wypełniła się gośćmi w różnym wieku..

Pozwólcie, że jako jeden z pomysłodawców Strefy Dzieci podzielę się z Wami moimi wrażeniami z ubiegłorocznej imprezy.

Młodsze dzieci preferowały Kącik Malowania i Wylepiania, który oferował możliwość stworzenia pamiątki z Festiwalu Biegowego, nauczenia się jak wylepić ulubione zwierzątko i przemienić się przy pomocy farb do twarzy w pająka, motyla, czy pszczółkę.

W Kąciku Gier Planszowych młodzież oraz rodzice bardzo chętnie sięgali po gry planszowe, których to dzięki uprzejmości jednego z partnerów Strefy Dziecka  wydawnictwu Egmont mieliśmy do dyspozycji ponad 20.

Uwagę wszystkich odwiedzających przykuwały produkty wydawnictwa Hippocampus  z kultowej serii "Było Sobie...". Odwiedzający mieli możliwość obejrzenia bajek z aż 3 serii: ?Było Sobie Życie?, ?Był Sobie Człowiek?, ?Byli Sobie Wynalazcy? z Mistrzem w roli głównej. Seanse każdorazowo cieszyły się  bardzo liczną widownią, co ważne ? nie tylko najmłodszych - ku naszej satysfakcji przykuwały wzrok również starszych uczestników Festiwalu. Dziadkowe i rodzice z miłym zaskoczeniem przeglądali  ilość dostępnych produktów z serii "Było sobie..." - Zaskoczeniem gdyż obecnie na rynku oprócz 7 serii filmów znaleźć można gry oraz edukacyjne Encyklopedie.

Największe jednak zainteresowanie wybudzały konkursy ? w szczególności odbywające się przez całą sobotę rodzinne quizy , w których do wygrania były atrakcyjne nagrody. W pierwszym z nich uczestnicy mieli odpowiedzieć na pytania dotyczące emitowanych bajek z serii ?Było Sobie??. Ku zaskoczeniu części dorosłych biorących udział w konkursie - zwycięzcą została 12 letnia dziewczynka i otrzymała ona pakiet płyt z bajkami.  W drugim stworzonym na podstawie gry wydawnictwa Egmont ?Fauna? - pytania dotyczyły życia zwierząt.

W trakcie Festiwalu wyłonieni zostali również zwycięzcy konkursów ogłoszonych przed startem Festiwalu ? w jednym z nich dzieci miały za zadanie przygotować i przesłać rysunek pt: "Najszybsze zwierzę świata" (na podstawie publikowanych na stronie Festiwalu artykułów) . W konkursie zwycięzcą został rysunek pt.?Gepard?, a jego autorka otrzymała grę ?Pluszaki Rozrabiaki? wydawnictwa Egmont.

Konkursem cieszącym się jednak największym powodzeniem przed samym Festiwalem był konkurs "Dopinguj dzieciaka w biegu deptaka". Młodsi i starsi uczestnicy Festiwalu mieli za zadanie stworzyć hasło dopingujące zawodników startujących w Biegu Deptaka. Nadesłanych zostało naprawdę wiele haseł, spośród których wyróżniono:

Dziś startuje Bieg Deptaka, Będzie nowy rekord świata!
Leć dziewczyno, pędź chłopaku wygraj w biegu na deptaku.
Biegnij Dzieciaku jak Bolt po deptaku!!!

Autorzy otrzymali gry oraz płyty z filmami z Serii ?Było Sobie Życie?.

Strefa Dzieci, to miejsce przepełnione rozrywkami, ale również jest to punkt  informacyjny dla rodziców. Tu można było jak i w bieżącym roku będzie można dowiedzieć się jak wygląda podział grup wiekowych w Biegu Deptaka, o której startują poszczególne grupy, kiedy będą wręczane nagrody.  

Zapraszam do odwiedzania naszej strony, gdzie już niebawem znajdą Państwo informacje na temat atrakcji Strefy Dzieci 2013, zapowiedzi konkursów oraz informacje organizacyjne dotyczące biegów dla dzieci. Warto podkreślić, że w tym roku wobec dużego zeszłorocznego zainteresowania zarówno uczestników, ale też naszych partnerów/sponsorów Strefa Dziecka obejmie niemal dwukrotnie większy obszar..

Już dzisiaj zapraszamy do udziały w II edycji konkursu ?Dopinguj dzieciaka w Biegu Deptaka?!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce