Las Chełmecki – nowa trasa Festiwalu Biegów już otwarta!


Opublikowane w pt., 31/10/2014 - 11:40

Odwiedzając Chełmiec,Marcinkowice, Biczyce Górne czy Rdziostów, zajrzyjcie na nowo otwartą trasę Festiwalu Biegów. Położona pomiędzy tymi miejscowościami, ze startem na skrzyżowaniu szlaków turystycznych, daje sposobność do mocnego treningu, ale i swobodnego joggingu i wyciszenia w środku lasu.

Trasa ma długość 5,8 km. Biegnie w zwartym kompleksie leśnym po terenie pofałdowanym. Różnica między najniższym a najwyższym punktem na trasie to 106 metrów. Rosnące tu 100-letnie wielogatunkowe lasy z przewagą jodły zapewniają cieszę, spokój, a przede wszystkim czyste powietrze. Zapachy żywicy, ziół czy kwiatów zapewniają dobry nastrój podczas biegu.

A atrakcyjności trasy stanową także widoki, które się z niej roztaczają. Piękny widok na meandry przepływającego w dole Dunajca, a przy dobrej pogodzie także panorama Tatr, na długo pozostają w pamięci.

Przypominamy, że wszystkie festiwalowe trasy (także Krynica-Zdrój, Rytro, Wysowa-Zdrój, Grybów i Piwniczna-Zdrój) są ogólnodostępne.

Profesjonalne i atrakcyjne trasy

Celem projektu Festiwal Biegów jest wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Małopolski poprzez utworzenie nowego kompleksowego produktu turystycznego o zasięgu regionalnym oraz promowanie aktywnego stylu życia. W ramach projektu został opracowany system tras biegowych obejmujący swym zasięgiem cały region.

Na początku każdej trasy biegowej ustawiona jest tablica informacyjna zawierająca informacje o zasadach korzystania z trasy, jej długości i przebiegu. Znajdują się tam także mapa trasy i jej profil. Trasy, poprzez swoją różnorodność: różny stopień trudności i długości, przyciągną biegaczy i turystów z całej Polski.

Zapraszamy!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce