Minister Sportu biegał w Konstantynowie Łódzkim [FOTO]


Opublikowane w czw., 13/11/2014 - 09:57

Wiączyń, Bronisławów, Załęcze Wielkie, Konstantynów Łódzki, Grotniki, Skierniewice, Spała i Łagiewniki - to miejsca w województwie łódzkim, gdzie w tym roku otwierane są nowe ścieżki biegowe. Inauguracji towarzyszą zawody biegowe. W jednej z takich imprez, w Konstantynowie Łódzkim, miałem okazję wziąć udział.

Relacja Janusza Milczarka, Ambasadora Festiwalu Biegów

Projekt pn. „Wyznaczanie i oznakowanie tras biegowych w województwie łódzkim, organizacja biegów przełajowych na tych trasach oraz promowanie zadania wśród mieszkańców województwa łódzkiego” zakłada, że w ośmiu wytypowanych miejscach powstaną po dwie ścieżki: dłuższa (5-7 km). oraz krótsza (ok 2-3 km). Odpowiednio dla biegaczy i miłośników nordic walking. Na początku każdej trasy biegowej umiejscowiona zostanie tablica-legenda informująca o przebiegu tras biegowych, a każda ścieżka oznakowana jest dwoma różnymi kolorami. 

Projektowi patronuje Urząd Marszałkowski województwa łódzkiego, a wykonawcą jest Akademia Sport i Zdrowie przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi. Inauguracji ścieżek zawsze towarzyszą zawody w biegach przełajowych w których będzie może wystartować - w zależności od miejsca - od 120. do 300 zawodników i zawodniczek.

Każdy uczestnik imprezy otrzymuje pamiątkową koszulkę, napoje oraz posiłek. Na najlepszych czekają też puchary. Tak też było w miniony weekend w Konstantynowie Łódzkim.

Bazą imprezy i biegu były tereny miejscowego hotelu. Odbiór koszulek i numerów startowych przebiegł szybko i sprawnie. Tym razem koszulka nawiązuje wzorem do Święta Niepodległości, wielu z uczestników imprezy wykorzystuje ją trzy dni później właśnie w takim biegu w Łodzi.

Widać profesjonalizm, w organizację zaangażowane znane małżeństwo biegowe Asia i Jacek Chmielowie, więc nie może być inaczej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce