Rzeszowskie Gazele i Gepardy zapraszają na Lisią Górę!

 

Rzeszowskie Gazele i Gepardy zapraszają na Lisią Górę!


Opublikowane w pt., 26/10/2012 - 13:00

Rzeszowskie Gazele i Gepardy zapraszają na Lisią Górę!

Jest to trasa, na której można spotkać w niedzielne poranki członków nieformalnej grupy biegowej Rzeszowskie Gazele i Gepardy. Zbiórka o godz. 9:00 w okolicach tamy. Łączna długość trasy to ok. 7km. Trasa przez pierwsze 3 kilometry biegnie wzdłuż Wisłoka asfaltowym deptakiem, można również biec po wydeptanej ścieżce po trawie. Następnie trasa odbija w lewo w kierunku osiedla domków jednorodzinnych aby po kolejnych 2 km przenieść nas do malowniczego rezerwatu przyrody Lisia Góra.


<< Kliknij mapę aby zobaczyć powiększenie >>

Na terenie rezerwatu pokonujemy kilka niewielkich podbiegów i zbiegów po kilka ? kilkanaście metrów przewyższenia. Ostatnie dwa kilometry to bieg wzdłuż drogi asfaltowej o niewielkim natężeniu ruchu do punktu startu.

W trakcie niedzielnych wybiegań członkowie grupy RGiG pokonują zwykle od 1 do 3 okrążeń w spokojnym, pozwalającym na rozmowy tempie, ok. 6min/km. Zwykle pojawia się kilka do kilkunastu osób, w dużej mierze frekwencja zależy od udziału w weekendowych zawodach. Biegamy niezależnie od pogody:) W imieniu swoim i pewnie też pozostałych biegaczy zachęcam do dołączenia do naszych treningów.

Pozdrawiam,
Maciej Piotrowski

Rezerwat ?Lisia Góra? została uznana za rezerwat przyrody celem ?zachowania ze względów naukowych i dydaktycznych starodrzewu dębowego z licznymi sędziwymi okazami?. O unikalnych walorach tego obszaru świadczy fakt, że już wojewoda lwowski w 1934 r. w ustawie o ochronie przyrody uznał stary drzewostan na tzw. Lisiej Górze w Rzeszowie o pow. 4 ha 5184 m2 za twór przyrody podlegający nieograniczonej ochronie z uwagi na wartość przyrodniczo-naukową, zdrowotną i estetyczną tego lasu. Jest on osobliwością przyrodniczą, gdyż tworzy wyspę lasu dębowego wyeksponowaną w krajobrazie miasta i najbliższej okolicy (jest to ?mini Puszcza Białowieska?). Występuje tu największe skupisko dorodnych okazów dębu szypułkowego (ok. 100 sztuk) w woj. podkarpackim na tak niewielkiej powierzchni.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce