1Coach zrewolucjonizuje bieganie? [WIDEO]


Opublikowane w czw., 12/07/2018 - 10:16

Finansowym sukcesem - i to sporym - zakończył się kicstarterowy projekt 1Coach. Urządzenie, które ma zapobiegać kontuzjom biegaczy jest już dostępne w sprzedaży.

W skrócie, 1Coach to wirtualny i poręczny trener, który na żywo monitoruje parametry biegu i generuje odpowiednie komunikaty do biegacza.

Wg twórców, urządzenie dostarcza precyzyjnych danych na temat m.in. tempa biegu, kadencji, odchyleń ciała względem podłoża, czasu kontaktu stopy z podłożem i kąta natarcia i odbicia, obciążeń i stabilności kolan, spalone kalorie. Gdy zdiagnozuje anomalię, odchylenia od wzoru - baza 1Coach ma zawierać dane opisujące ponad 70 mln biegaczy z całego świata i wzorcowe dane treningowe - wysyła do biegacza - via interfejs audio i słuchawki - komunikat o konieczności korekty postawy czy tempa biegu.

Fizycznie 1Coach to pakiet czujników zakładanych na ciało biegacza z zastosowaniem dedykowanych opasek...

.... oraz aplikacja, którą instalujemy na telefonie.

Czujniki ważą po 6 gramów, a bateria ma pojemność 45 mAh i pozwala na ciągłą pracę przez 5 godzin. W zestawie jest też ładowarka do sensorów.

Projekt zrodził się w styczniu 2017 r. Prototyp ujrzał światło dzienne już po 7 miesiącach. W czerwcu tego roku projekt trafił na kickstartera i od tego czasu zebrał już blisko 30 tys. dolarów – pięciokrotnie więcej niż założony cel.

Pierwsze produkcyjne egzemplarze mają trafić na rynek już we wrześniu tego roku. W zależności od zawartości zestawu (liczba czujników i dodatków) kosztuje od 79 do 185 dolarów.

Strona projektu: TUTAJ (tam dostępne jest m.in. wideo wyjaśniające sposób pracy systemu)

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce