Będą uczyć techniki nordic walking. Najpierw w Łodzi


Opublikowane w pon., 20/04/2015 - 12:04

Mogą go uprawiać zarówno starzy jak i młodzi, osoby wytrenowane, ale również ci trochę słabsi. Jest niedrogi i łatwo się go nauczyć. Nordic walking – propozycja dla każdego pasjonata sportu. Już w piątek rusza ogólnopolski projekt dla „kijkarzy” pn. „Chodźmy prawidłowo!”

– Celem naszego projektu jest upowszechnianie prawidłowej techniki nordic walking wśród Polaków – tłumaczy Paulina Ruta z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, inicjator i koordynator projektu.

Specjaliści z PSNW przygotowali cykl dziesięciu bezpłatnych zajęć w różnych częściach kraju, które poprowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy.

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest już w piątek w Łodzi.

W stolicy polskiego włókiennictwa (a być może i nordic walking) „kijkarze” wystartują w samo południe w okolicy parku Stawy Jana. Podczas treningu zmierzą się z malownicza dwukilometrową trasą. Po zajęciach każdy uczestnik marszu otrzyma piękny, okolicznościowy medal z rąk Jana Morawca, Mistrza Świata Weteranów w Maratonie lub Agaty Matejczuk, brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Biegu 24h.

W Łodzi nie zabraknie też Ambasadorów Festiwalu Biegowego. Marek Drapikowski i sama Paulina Ruta nie tylko będą udzielać wskazówek dotyczących techniki nordic walking, ale i promować krynicką imprezę. Przypomnijmy, w ramach PZU Festiwalu Biegowego, w sobotę 12 września „kijkarze” będą mieć swoje 4. Górskie Mistrzostwa Polski, a w niedzielę 1. Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking.

Według PSNW nordic walking to aktywność ruchowa, która angażuje nawet 90% mięśni człowieka. Regularnie ćwicząc możemy poradzić więc z choroba cywilizacyjną XXI w, czyli otyłością.

Projekt „Chodźmy prawidłowo!” potrwa do listopada. Szczegółowe informacje na TEJ stronie.

MGEL

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce