Co będziemy ćwiczyć w 2016? Już wiadomo

 

Co będziemy ćwiczyć w 2016? Już wiadomo


Opublikowane w ndz., 03/01/2016 - 17:39

Już po raz dziesiąty naukowcy z Georgia State University opublikowali listę trendów w fitnessie i aktywności fizycznej. Ranking cieszy się popularnością wśród właścicieli klubów fitnesowych i siłowni. Dla zwykłych ćwiczących jest raczej ciekawostką, dającą wgląd w najatrakcyjniejsze trendy sezonu.

W 2016 r. czeka nas kilka zmian. W poprzednim roku dominującym trendem był Body Weight Training, czyli intensywny trening bez dodatkowego obciążenia (lub z niewielkim obciążeniem), którego celem jest przyspieszenie metabolizmu, wzmocnienie mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej. W 2016 r. nadal ten rodzaj ćwiczeń będzie wysoko, ale już nie na pierwszym miejscu.

W tym roku znaczenia nabierze inteligentna technologia w odzieży i akcesoriach noszonych na sobie. Jej zadaniem jest monitorowanie i analizowanie aktywności fizycznej. Jeśli wierzyć naukowcom, na garminie i pulsometrze nie poprzestaniemy. Rynek tych urządzeń będzie się dynamicznie rozwijał w najbliższych latach, a już teraz wart jest 6 miliardów dolarów!

Trzecie miejsce w zestawieniu zajął interwałowy trening o dużej intensywności. Podobnie jak przed rokiem czwarty trend to trening siłowy, który jeszcze w 2014 r. zajmował drugie miejsce. Zdaniem autorów rankingu, siłownia nie jest już miejscem dla młodych ludzi pracujących nad muskulaturą. Teraz trening siłowy stał się częścią przygotowań do startów, elementem rehabilitacji i programów walki z zaburzeniami metabolizmu.

W 2016r. będziemy też chętnie korzystali z pomocy certyfikowanych i doświadczonych instruktorów. Klientów nie zabraknie również trenerom osobistym.

W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazł się także trening funkcjonalny, aktywność fizyczna skoncentrowana na zrzucaniu wagi oraz joga.

Poza zestawieniem znalazły się zorganizowane ćwiczenia dla dzieci, programy dla pracowników i popularny do niedawna boot camp - trening grupowy przypominający ćwiczenia wojskowe.

Ranking jest tylko informacją. W aktywności fizycznej nie chodzi przecież o to, żeby być w zgodzie z trendami, a o to, żeby się ruszać. Do czego gorąco zachęcamy w 2016 roku. I nie tylko!

IB

źródło

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce