Przed wyjściem na trening sprawdź, czy dobrze się ubrałeś

 

Przed wyjściem na trening sprawdź, czy dobrze się ubrałeś


Opublikowane w pt., 20/12/2013 - 12:45

Trenowanie w zimne miesiące jest jak najbardziej wskazane, niestety wiele osób rezygnuje wówczas z biegania. Na szczęście ludzie przekonują do takiego sposobu spędzania wolnego czasu. I słusznie, bo w ten sposób można nie tylko podtrzymać formę do wiosny, ale jeszcze ją rozbudować. Trzeba się jednak odpowiednio ubrać.

Przeczytaj też: Jak się przygotować do biegania zimą >>>

Ciężko  przewidzieć, jak organizm będzie zachowywał podczas wysiłku, gdy na dworze jest chłodno. Jest jednak sposób, żeby sprawdzić, czy mamy na sobie odpowiednią ilość ubrań.

Wcale nie jest wskazane, żeby było dużo warstw i żeby od razu było nam ciepło. Tak rzeczywiście jest przyjemniej, łatwiej jest się zmusić do wyjścia na zewnątrz. Z punktu widzenia treningowego jest to niewskazane. Wręcz zalecane jest, żeby warstw było niewiele.

Najlepiej, jeśli jest nam chłodno, kiedy wychodzimy na trening. Wtedy jest gwarancja, że się nie przegrzejemy. A o temperaturę ciała nie ma się co martwić. Po przebiegnięciu pierwszego kilometra będziemy już rozgrzani.

W bieganiu funkcjonuje zasada, że nie ma nieodpowiedniej pogody, jest tylko źle dopasowany strój. Na szczęście u nas w kraju temperatura rzadko spada poniżej -20 stopni, powyżej tej wartości można biegać z czystym sumieniem.

ŁZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce