Przekąski w diecie biegacza. Poradnik dla aktywnych


Opublikowane w sob., 25/08/2018 - 09:33

Styl życia, jaki prowadzimy wpływa na nasze zdrowie i dietę. Będąc osobami aktywnymi fizycznie, dużą wagę przywiązujemy do jedzenia zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Potrzebujemy szybkich przekąsek, które zapewnią nam siłę i energię na cały dzień, pamiętajmy o tym aby przekąski dostosowane były do wykonywanych przez nas codziennych aktywności. Szczególnie ważna jest jakość przekąsek w trakcie treningów przed startem oraz po przebiegnięciu długich dystansów. Biegi długodystansowe wymagają realizowania wysokiego zapotrzebowania energetycznego oraz odpowiedniej diety. Należy jednak pamiętać, że liczy się nie tylko ilość, lecz jakość dostarczanych do organizmu kalorii oraz składników odżywczych.

Gwarancja sukcesu – odpowiednie przygotowanie

Podjęcie wyzwania, jakim jest regularna aktywność i racjonalne odżywianie, nie od razu przychodzi z łatwością. Odpowiednie przygotowanie wymaga często silnej woli i determinacji, a także – przygotowania merytorycznego. Węglowodany i tłuszcze to główne składniki energetyczne w diecie biegacza. Powinny być pozyskiwane z pełnowartościowych źródeł, takich jak: ziemniaki, bataty, maniok, tapioka, kasza gryczana i jaglana, ryż oraz komosa ryżowa. Podczas intensywnych treningów mięśnie tracą złoża glikogenu, który odbudowuje ciało przy odpowiedniej podaży węglowodanów. Tłuszcze w większości przypadków są dodatkiem do diety. Przygotowanie do biegów długodystansowych stanowi długi i żmudny proces wielu godzin treningów. Warto jest utrzymywać kondycję fizyczną, ale bądźmy świadomi, że tylko w pełni zdrowe prowadzenie się da nam zdrowie i wspaniałe samopoczucie oraz upragnione wyniki.

Nasze ciało nie daje nam dyspensy na bezkarne objadanie się słodyczami i fastfoodami, nawet jeśli potrzeba dobić do wysokiej podaży kalorycznej. Mądre treningi, doprowadzające do adaptacji organizmu, a nie jego skrajnego wycieńczenia, to podstawa. Zbilansowane żywienie o odpowiedniej ilości węglowodanów, w tym błonnika, a także białek i tłuszczów, to również solidny fundament. Wspierając zdrowe żywienie batonami proteinowymi Bakalland BA!, nie tylko wspomożesz procesy regeneracyjne, ale także dostarczysz cennych składników witaminowych, mineralnych oraz pożywki prebiotycznej dla jelit, abyś mógł ćwiczyć zdrowo!

Przekąski dla biegaczy

W trakcie treningów, a także w ramach regeneracji organizmu potrzebne jest nam wygodna forma przekąski, która będzie zawierała wszystkiego po trochu – białka, tłuszczów, węglowodanów, a także witamin i składników mineralnych i… czegoś ekstra. Na pomoc wszystkim osobom aktywnym, przychodzi Bakalland z serią batonów proteinowych Bakalland BA!, które stanowią wygodną i przede wszystkim zdrową formę przekąski dostępną dla każdego. W skład niewielkiej, bo 45-gramowej przekąski wchodzi blisko 13 g białka, pochodzącego z białka serwatkowego, węglowodany oraz witaminy i składniki mineralne. Dodatek składników wzmacniających wydolność na treningu, takich jak beta-alanina oraz kreatyna, a także dwóch składników adaptogennych – różeńca górskiego oraz żeń-szenia sprzyja zachowaniu sił witalnych, zmniejsza subiektywne odczucie zmęczenia i polepsza zdolności wysiłkowe.

Regeneracja po ciężkim treningu

Pierwszą i podstawową rzeczą o jaką należy zadbać po intensywnych sesjach treningowych jest jak najszybsze przełączenie działania naszego układu nerwowego z pobudzenia na uspakajanie. Dodatkowo musimy zadbać o odpowiednią regenerację z drugiej strony czyli tej bardziej organicznej – odpowiednia ilość bogato odżywczego pożywienia o odpowiedniej kaloryczności oraz zawartości białek, węglowodanów i tłuszczy będzie tutaj podstawą. Po intensywnej pracy nasze ciało musi mieć odpowiednią ilość przekaźników żeby jak najszybciej rozprowadzać informacje oraz składniki odżywcze po całym obwodzie zatem należy zadbać jeszcze o prawidłowe nawodnienie. Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to bardzo deficytowy towar w tych czasach czyli sen – odpowiednia długość oraz jakość snu po intensywnym treningu to gwarancja możliwości na następny dzień oraz inwestycja we włożony wcześniej wysiłek, ponieważ bez w pełni poprowadzonego procesu regeneracyjnego nie mamy co liczyć na szybki progres w treningach- tak już to jest poukładane.

Batony proteinowe Bakalland BA!

Batony proteinowe Bakalland BA! to forma pożywnej wysokobiałkowej przekąski, która doskonale sprawdzi się zarówno przed startem, jak i w celu regeneracji organizmu zawodników. Produkty bogate w proteiny są bardzo istotnym składnikiem w diecie osób aktywnych fizycznie, które na co dzień mają do czynienia ze wzmożonym wysiłkiem. Wysokobiałkowe batony proteinowe Bakalland BA!, to propozycja czterech wariantów smakowych, które doskonale sprawdzą się jako przekąska uzupełniająca trening. BA! Best Before Training o smaku kawy to kompozycja składników, które doskonale sprawdzą się przed rozpoczęciem treningu, zapewniając niezbędną dawkę energii. BA! After Training Recovery o smaku banan i orzech arachidowy zawiera składniki, które pozwalają odpowiednio przygotować się do treningu. BA! Before Intensive Workout o smaku migdał i orzech arachidowy dedykowany jest dla osób aktywnych, które potrzebują odpowiedniego wsparcia dla organizmu podczas intensywnego wysiłku, natomiast BA! Be Active and Keep Fit o smaku truskawka i goji to wysokobiałkowy baton zawierający składniki niezbędne w regeneracji organizmu. Wszystkie batony zawierają wysokiej jakości łatwo przyswajalne białko serwatkowe (WPC 80) oraz nie zawierają tłuszczów utwardzonych, cukru ani syropu glukozowego (zawierają tylko naturalnie występujące cukry).

Więcej informacji porad żywieniowych i treningowych dostępnych na www.fithunter.pl

Materiał powstał przy współpracy z Jakubem Mauriczem, trenerem i dietetykiem, twórcą receptury batonów proteinowych Bakalland BA!

Artykuł sponsorowany

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce