Salomon dla górali na nowy sezon biegowy


Wreszcie nadeszła, wreszcie zrobiło się cieplej, w końcu wyraźnie widać, że dzień stał się dłuższy. Wiosna, chyba ulubiona pora większości ludzi, a przez biegaczy szczególnie wyczekiwana. Kiedy jesienią i zimą zapisywaliśmy się na kolejne imprezy biegowe i staraliśmy się przygotować optymalnie swój biegowy kalendarz, perspektywa nowego sezonu wydawała się bardzo odległa.

A tymczasem do pierwszych dużych imprez górskich w Polsce otwierających nowy sezon biegowy pozostał niespełna miesiąc. Biegi górskie to dyscyplina, która rozwija się bardzo dynamicznie. W tym roku w naszym biegowym kalendarzu znajdziemy coraz więcej imprez dobrze przygotowanych, poprowadzonych po bardzo widokowych trasach. Jeśli dodamy do tego imprezy poza granicami naszego kraju, w których to Polacy startują coraz częściej, zaplanowanie optymalnego kalendarza staje się nie lada wyzwaniem.

Wiadomo nie od dziś, że biegi górskie, ultramaratony zwłaszcza te odbywające się na bardzo długich dystansach rządzą się swoimi prawami. Tutaj nie tylko decyduje odpowiednie przygotowanie, kondycja. O sukcesie jakim jest ukończenie tego biegu decyduje też organizacja i logistyka wyścigu. Niebagatelną rolę w tym wszystkim odgrywa odpowiednie przygotowanie sprzętowe. Udział w ultramaratonie to często spełnienie biegowego marzenia. Dystans, przewyższenia i przede wszystkim górska, nieprzewidywalna pogoda, powodują, że organizatorzy imprez bardzo często wymagają od nas całej listy obowiązkowego sprzętu. Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi od marki Salomon, które mogą być przydatne do kompletowania sprzętu w sezonie 2017.

BONATTI PRO WP JKT M

Minimalistyczna kurtka techniczna spełniająca się idealnie na trudnych technicznych trasach. Materiał Pertex® Shield chroni nas bardzo dobrze w trakcie deszczowej pogody. Parametry 20k/20k. W kurtce zastosowano system MontionFit, który powoduje, że kurtka nie ogranicza naszych ruchów i pracuje razem z naszym ciałem w trakcie naszej aktywności. Kurtka posiada regulację w pasie, „inteligentny” kaptur współpracujący z ruchami naszego ciała w trakcie naszej aktywności. Jest też oczywiście wodoszczelny zamek. Kurka ma wysokie parametry, ale jest przy okazji bardzo lekka.

Koszulka z długim rękawem AGILE LS TEE M

Koszulka Agile LS Tee jest wykonana z lekkich tkanin oddychających, które świetnie współpracują z naszym ciałem w trakcie aktywności. W koszulce zastosowano dwa rodzaje oddychającej tkaniny, tak aby koszulka była jak najbardziej wydajna i jak najlepiej oddychała w trakcie aktywności (koszulka szybko odprowadza pot na zewnątrz).


 

Polecamy również:


Podziel się: