Smart wózek. Idealny do biegania?

Smart wózek. Idealny do biegania?


Smartbe Inteligent Stroller to pierwszy inteligentny wózek dziecięcy. Ma ułatwiać życie aktywnym rodzicom, ale przez swoją konstrukcję nie bardzo nadaje się do biegania z dzieckiem. Na pewno nie na zawodach.

Wózek ma przed wszystkim uwolnić ręce rodzica. Zamiast popychać wózek, rodzic może np. swobodnie rozmawiać przez telefon, który służy do kontrolowania wózka. Do tego celu można też wykorzystać smartwatch'a, w który wgrana jest odpowiednia aplikacja sterująca. 

Wózek napędzany jest silnikiem elektrycznym i wyposażony jest w czujnik, który utrzymuje stałą odległość wózka od biegacza. Dostępne są trzy trybu pracy - automatyczny, półautomatyczny i manualny. W tym ostatnim wózek nie różni się niczym od klasycznych konstrukcji - trzeba popychać go ręcznie. 

Wyposażenie wózka jest ponad standardowe - oferuje młodemu pasażerowi m.in. ruchomy kosz, klimatyzację, głośniki oraz kamery, z których obraz przekazywany jest wprost do telefonu. Osprzęt wózka - m.in. osłona przeciwdeszczowa, osłona gondoli, podgrzewane kieszenie na mleko, alarm przeciwkradzieżowy (!) - są w pełni obsługiwane z poziomu smartfona. 

Baterie w wózku mają wytrzymać 6 godzin użytkowania w trybie automatycznym. Do baterii można też podłączyć smartfona. 

Wady wózka? Przede wszystkim jego wersja - klasyczna. Wózki do biegania powinny być wyposażone w trzy duże, pompowane koła, a konstrukcja powinna być solidna, lekka i wąska. Tu tak nie jest. Trudno sobie wyobrazić przeciskanie się ze Smartbe Inteligent Stroller'em przez tłum biegaczy na starcie.

Strona projektu: www.smartbe.co

red. 


Polecamy również:


Podziel się: