Startują treningi do ORLEN Warsaw Marathon 2018


14 tygodni treningów, profesjonalni trenerzy czy voucher zwalniający z opłaty za pakiet startowy – to tylko niektóre korzyści czekające na biegaczy chcących poprawić kondycję i technikę. Już w niedzielę, 7 stycznia, w dwunastu polskich miastach rozpoczną się cotygodniowe zajęcia przygotowujące do startu w ORLEN Warsaw Marathon.

W ubiegłorocznej edycji treningów wzięło ponad 4000 osób z 10 miast. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w Warszawie, na których pojawiało się jednorazowo nawet ponad 120 osób.

Tegoroczne treningi będą się odbywać co niedzielę, w terminie 7 stycznia – 15 kwietnia 2018 (z wyłączeniem 1 kwietnia) w Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Płocku, Toruniu, Warszawie (dwie lokalizacje) i Wrocławiu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w każdej lokalizacji treningi będą prowadzone przez dwóch trenerów, natomiast na warszawskim Powiślu, czyli w lokalizacji z najwyższą frekwencją, biegacze mogą liczyć na wsparcie aż trzech specjalistów.

W każdym mieście zostaną zorganizowane grupy dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Zajęciom towarzyszyć bedą dodatkowe aktywności. Uczestnicy przygotowań będą mieli okazję wykonać trójwymiarowe badanie stopy czy przetestować najnowszą kolekcję obuwia biegowego.

O przygotowanie zainteresowanych wiosennym startem zadbają trenerzy asics i Sklepu Biegacza. Nad prawidłowym przebiegiem treningów czuwać będzie również autorytet w dziedzinie biegania – Jerzy Skarżyński, były czołowy maratończyk, z rekordem życiowym 2:11:42.

Na stronie internetowej ORLEN Warsaw Marathon wszyscy chętni znajdą też plany treningowe Jerzego Skarżyńskiego, zarówno do maratonu jak i towarzyszącego biegu na 10 km.

Na uczestników treningów, którzy będą obecni na co najmniej 75% zajęć (11 z 14 treningów), czekać będą vouchery zwalniające z opłaty startowej na wybrany bieg.

Wszystkie treningi są bezpłatne.

Więcej informacji: www.orlenmarathon.pl

mat. pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się: