Technologia HOVR od UNDER ARMOUR. Co to takiego?


Opublikowane w czw., 23/08/2018 - 14:50

HOVR to najnowsza technologia UNDER ARMOUR odpowiadająca za amortyzację w butach. Jej światowa premiera odbyła się w lutym 2018 roku. Wtedy też biegacze mogli zapoznać się z 2 modelami butów HOVR. Były to buty HOVR Phantom oraz HOVR Sonic.

Widząc bardzo duży potencjał, marka znacząco rozwija HOVR’a. W sezonie FW 2018 pojawią się już 4 modele. Będą to znane już polskiemu konsumentowi:

  • HOVR PHANTOM
  • HOVR SONIC

Lifestylowe oblicze buta:

  • HOVR SLK – model bardzo istotny, który pozwoli marce Under Armour wkroczyć na ulicę

oraz

  • HOVR REACTOR – model buta odporny na trudne, jesienno – zimowe warunki atmosferyczne (niesamowicie komfortowy but zawierający technologię chroniącą przed dostawaniem się wody oraz dogrzewającą stopę).

Wszystkie modele butów Under Armour HOVR prezentują świetną jakość potwierdzoną przez biegaczy, doskonałe parametry techniczne jak również świetny, oryginalny design.

Technologia HOVR została stworzona ze specjalnej pianki, która znajduje się w podeszwie środkowej butów biegowych. Wyróżnia się ona różną gęstością, a co za tym idzie także różną twardością – w środku podeszwy znajduje się pianka o gęstości 47 C, która jest opleciona pianką twardszą o gęstości 52 C. Dzięki temu biegacz zyskuje zarówno dynamikę jak i wysokie bezpieczeństwo. Warto w tym miejscu opisać skalę:

  • 25 C – miękki jak pierze
  • 55 C – standardowa twardość podeszwy środkowej
  • 85 C – twarde jak drewno.

Buty wyposażone w technologię HOVR zapewniają „oddawanie energii” biegaczowi, aż na poziomie 60%. Co to znaczy w praktyce? Dokładnie to, że 60% siły uderzenia stopy o podłoże wraca w kolejnym kroku do osoby trenującej.

HOVR dzięki temu, że jest pianką, idealnie oraz bardzo szybko dopasowuje się do kształtu stopy użytkownika. To oczywiście wpływa na komfort użytkowania, a także – co jest bardzo ważne dla sportowca – obniża wagę buta.

Pianka HOVR idealnie wkomponowuje się w całą „technologiczną rodzinę” amortyzacji marki UNDER ARMOUR. W całym portfolio znajdziemy różne rodzaje – EVA, MicroG, Charged oraz właśnie HOVR, który jest systemem najbardziej zaawansowanym. Tak szeroka oferta pozwoliła marce UNDER ARMOUR stworzyć w sezonie FW18 obuwie biegowe dla każdej grupy sportowców oraz odpowiadać na ich indywidualne potrzeby.

Artykuł sponsorowany

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce