"Tejpuj" się samodzielnie z marką SpiderTech


Opublikowane w wt., 13/08/2013 - 14:47

Plastry SpiderTech do samodzielnego "tejpowania"

Już wkrótce w najlepszych polskich sklepach sportowych będzie można zakupić gotowe zestawy do samodzielnego kinesiotapingu (plastrowania dynamicznego), tzw. tejpowania. Ich producentem jest kanadyjska marka SpiderTech, a dystrybutorem na Polskę firma Batsport z Warszawy – partner Festiwalu Biegowego w Krynicy. Polecamy!

Kinesiotaping to naturalna metoda fizjoterapii. Specjalne taśmy, które przyklejane są na wybrane fragmenty ciała sportowca, zapewniają lepszą stabilizację stawów oraz je odciążają. Taśmy mają właściwości zbliżone do ludzkiej skóry. Są wodoodporne, przepuszczają powietrze i utrzymują się na ciele kilka dni, a nawet tygodni.

Aplikowaniem taśm na ciała osób prowadzących aktywny styl życia zajmowali się dotąd ortopedzi i fizjoterapeuci. Za sprawą marki SpiderTech wkrótce możliwa będzie już samodzielna aplikacja taśm, bez konieczności posiadania wiedzy o anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Dzięki firmie Batsport w najlepszych polskich sklepach będzie można zakupić gotowe zestawy do samodzielnego tejpowania. To autorski produkt kanadyjskiej marki, który wykorzystują dziś tacy sportowcy jak m.in. chińska tenisistka Na Li,  paragwajska oszczepniczka i modelka Leryn Franco, niemiecka kolarka szosowa i torowa Dotsie Bausch, kanadyjski triathlonista Simon Whitfield, a w Polsce akademicka mistrzyni Europy w tenisie stołowym Magdalena Sikorska.  

Dla wszystkich osób aktywnie uprawiających sport i borykających się z mikrourazami i bólem SpiderTech opracowała 4 podstawowe zestawy taśm:

  • XSpider – uniwersalna gotowa taśma w kształcie X (pająk) do stosowania na całej powierzchni ciała – 6 lub 20 aplikacji w opakowaniu.
  • Knee Spider – gotowa aplikacja na kolano – 6 aplikacji w opakowaniu.
  • Elbow Spider – gotowa aplikacja na łokieć – 6 aplikacji w opakowaniu.
  • Low Back Spider – gotowa aplikacja na plecy – 6 aplikacji w opakowaniu.

 

Wszystkie aplikacje przygotowano z jednego kawałka taśmy. Ich przyklejenie jest bardzo proste - wystarczą tylko 3 kroki. Opakowanie zawiera instrukcję w języku polskim, a dodatkowo znajduje się na nim kod QR, który po zeskanowaniu smartfonem uruchamia witrynę z filmem instruktażowym. Dodatkowo każda sekcja taśm jest numerowana do jeszcze łatwiejszego przyklejenia.

Materiał, z którego wykonane są taśmy SpiderTech, to najwyższej jakości bawełna firmy Nitto Denko, są wodoodporne i oddychające. Materiał naśladuje elastyczność i grubość ludzkiej skóry. Taśma nie traci właściwości nawet do 5 dni.

Taśmy występują w trzech kolorach: niebieskim, różowym i czarnym.

Polecając zestawy SpiderTech wszystkich miłośnikom biegania (niektórzy z Was mieli już możliwość wypróbowania taśm podczas 23. Biegu Powstania Warszawskiego), zapraszamy na Festiwal Biegowy w Krynicy. Taśmy znajdą się wśród nagród dla uczestników naszej imprezy.

Plastry SpiderTech do samodzielnego "tejpowania"

Oficjalna strona marki SpiderTech: www.spidertech.com (wkrótce też www.spidertech.pl)

Oficjalny fan page marki na Facebooku >>

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce