Ty biegasz, oni płacą. Za każde tysiąc kroków!


Do wirtualnego sklepu Apple trafiła niedawno aplikacja, która w wymierny sposób motywuje do aktywności. Sama jest całkowicie bezpłatna.

Sweatcoin nagradza swoich użytkowników. Analizując każdy ruch, jaki wykonują, za każde 1000 kroków  wypłaca 1 monetę - tytułowy Sweatcoin. Zastosowane mechanizmy Bitcoina, a także cross weryfikacji danych generowanych przez użytkownika ma gwarantować bezpieczeństwo i uczciwość systemu (likwidacja jakichkolwiek nadużyć).  

Zebraną w aplikacji wirtualną walutę można wymienić na realne nagrody - stylową odzież sportową BOOMBOOMAthletica, buty minimalistyczne Vivobarefoot, akcesoria do fitness Fitbug, Wonderush i BOOMCycle, czy... telefony Apple! To pierwsze marki, które rozpoczęły współpracę z twórcami aplikacji. Monety można też przekazywać na cele dobroczynne, do czego zachęcają też sami twórcy. 

Ambicją twórców jest współpraca z ubezpieczycielami, którym żywotnie zależy na dobrym stanie zdrowia społeczeństwa.

Sweatcoin to brytyjski startup wymyślony przez Rosjan pracujących w londyńskim City - Olega Fomenko, Antona Derlyatkę, Danila Perusheva i Egora Khmeleva. Aplikacja, choć jeszcze w fazie testów, przyjęła się znakomicie na brytyjskim rynku, osiągają wysoką pozycję w brytyjskim AppStore.

Sweatcoin dostępny jest na razie wyłącznie na system iOS. Do pobrania TUTAJ.

red.

źródło: Reuters, Forbes


Polecamy również:


Podziel się: