Warszawa: Mikkeller Running Club z... piwem na mecie


Opublikowane w wt., 13/03/2018 - 09:57

W sobotę 10 marca w Warszawie zorganizowano wydarzenie skrojone w sam raz pod miłośników biegania oraz piwa rzemieślniczego. Równo o 11:00 pod lokalem na ulicy Chmielnej 7/9 wystartował pierwszy oficjalny trening polskiej sekcji klubu biegowego Mikkeller Running Club, w którym uczestniczył również założyciel Mikkellera - Mikkel Borg Bjergso.

Bieganie po piwo to połączenie dwóch pasji Mikkela, który ma życiówkę na 1500 m poniżej 4 minut oraz rekord życiowy w maratonie poniżej 2h50. Mikkel prowadził grupę biegnącą dłuższy dystans. Wyszło blisko 11 km.

Grupę na krótszym dystansie - 5 km - poprowadził Łukasz Rokicki, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski seniorów w sztafecie 4x100 m, z rekordami: 10.66 na 100 m oraz 21.33 na 200 m, aktualnie jeden z właścicieli Browaru Rockmill. Kolejna osoba, która łączy pasję do biegania i dobrego piwa!

Pogoda naprawdę dopisała, bo bezchmurne niebo, pełne słońce i ponad 10 stopni. To pierwsze tak komfortowe warunki w tym sezonie, to spowodowało, że zdecydowałem się na dłuższy dystans. Przez pierwsze 4 kilometry grupa biegła razem, potem się rozdzieliła. W zależności od samopoczucia można było dołączyć do wybranej grupy lub zakończyć bieg.

Sam trening prowadzony był w stałym, spokojnym tempie, średnio 5:45 min. / km. Bo nie o wykręcanie super czasów tutaj chodziło, ale o promocję aktywnego stylu życia i przede wszystkim biegania wśród społeczności konsumentów piwa oraz integrację tej społeczności. Relive z trasy: TUTAJ

Na mecie na każdego dorosłego uczestnika, kto ukończył trening - a ukończyli wszyscy - czekało zapowiedziane piwo, a było to nie byle co, bo dzikie i orzeźwiająco kwaśne Spontan Warsaw.

Udało mi się także porozmawiać z Alexem, który jest koordynatorem Mikkeller Running Club w Polsce:

- W zeszłą sobotę z sukcesem zainaugurowaliśmy działalność MRC Warsaw, czyli polskiego oddziału klubu biegowego pod auspicjami browaru Mikkeller. Z sukcesem, ponieważ w biegu na otwarcie naszego klubu, ale przede wszystkim Mikkeller Bar Warsaw przy ul. Chmielnej w Warszawie, wzięło udział ponad 100 biegaczy. Przy pięknej pogodzie i w radosnej atmosferze pokonaliśmy 5 i 11 km. Na mecie każdy uczestnik poczęstowany został darmowym piwem, co jest tradycją w MRC.

- Będziemy regularnie spotykać się na treningach, świetnie się bawić, startować w zorganizowanych zawodach ale też organizować wspólne wyjazdy biegowe. Zazwyczaj połączone będą one z kulturą raczenia się piwem rzemieślniczym. Pierwszym tego typu spotkaniem będzie udział w festiwalu piwnym organizowanym w kwietniu przez Pracownię Piwa, w podkrakowskiej Modlniczce.

- Wszystkich biegaczy i koneserów dobrego piwa zapraszam do dołączania do naszego grona, poprzez grupę facebook. Zapraszam też na naszego Instagrama: @mrcwarsaw oraz odwiedzenia dedykowanej zakładki na TEJ stronie. http://mikkellerrunningclub.dk/chapters/warsaw/

Michał Sułkowski, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce