Wirtualna Drużyna #SzykujsienaKrynice - PLAN TRENINGOWY na KWIECIEŃ. Dołącz do nas!


Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy wirtualne przygotowania do 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy. Oddajemy w wasze ręce plan treningowy na KWIECIEŃ. Plan nakreślił trener Wojciech Staszewski z KS Staszewscy i wypływa on wprost z charakteru zgłoszeń, które otrzymaliśmy do projektu #SzykujsienaKrynice.  

Przypomnijmy, przez kolejne pięć miesięcy będziemy przygotowywać grupę 4 biegaczy - amatorów do startu w festiwalowych biegach. Przygotowania będzie można śledzić na łamach naszego portalu (będziemy publikować m.in. precyzyjne plany treningowe oraz w kanałach społecznościowych KS Staszewscy. 

Równolegle będziemy pomagać w przygotowaniach Wirtualnej Drużynie #SzykujsienaKrynice, która obejmuje tych biegaczy, którzy niestety nie zmieścili się w finałowej czwórce naszego naboru do projektu. Przekrój biegaczy był naprawdę spory - od zawodników zbliżających się nawet do 38 minut na 10 km po biegaczy walczących o złamanie godziny na "dychę", przez co w planie odwołujemy się do poziomów tempa treningowego z Tabel Danielsa (kluczowe jest  właściwe dobranie obciążeń i wyhamowanie zapędów do zbyt szybkiego biegania, przynajmniej na początku naszego treningu naszych podopiecznych).

Do Wirtualnej Drużyny #SzykujsienaKrynice zapraszamy wszystkich chętnych, także Ciebie! Co miesiąc będziemy publikować ogólny plan treningowy, uwzględniający charakterystykę rywalizacji w Krynicy. Zachęcając Was do wdrożenia planu w życie i trenowania razem z nami, prosimy o informacje jak idą wam przygotowania i ew. na jakie problemy napotykacie - będziemy się starali na bieżąco pomagać wam w ich przezwyciężaniu.

Poniżej znajdziecie plan treningowy na KWIECIEŃ (kliknij w grafikę, by pobrać). W pierwszej kolejności popracujemy nad siłą biegową. Dzięki temu zbudujecie podstawę wytrzymałości tlenowej (a na tym polega energetyka biegów długich) oraz siłę mięśniową pod kątem biegania.

Do dzieła! 

red. 


Polecamy również:


Podziel się: