1241 Półmaraton Legnica po raz trzeci


Gospodarze biegu przypominającego Bitwę pod Legnicą - 1241 Półmaraton Legnica "Legnickie Pole" zapowiadaj trzecią edycje swojego wydarzenia.

Organizatorami biegu są legniczanie z klubu ZAWISZA - Zrzeszenie Aktywności Wszelakiej i Sportów Zasadniczo Amatorskich, aktywnie uprawiający bieganie, czujących potrzeby biegacza i kibiców, co przekłada się na bardzo pozytywne recenzje uczestników wcześniejszych biegów. Osobiście startując w biegu, jako legniczanin, miło było słyszeć deklaracje biegaczy o zdecydowanym powrocie na kolejną edycję. 

Co nowego w 2018 roku? Jak mówi Dariusz Bala, przyszłoroczna impreza oprze się na wypróbowanej formule z lat 2016 - 2017. Wystartujemy 8 kwietnia z Legnicy, z placu przed kościołem Mariackim. Meta w Legnickim Polu na wysokości bazyliki. 

Zapisy ruszają w święta Bożego Narodzenia - dokładnie 25 grudnia. Limit biegaczy to 999 osób. 

Organizator zapewnia, że będzie dokładać wszelkich starań aby zadowolić wszystkich biegaczy i aby bieg był fajną zabawą. Jak podkreśla Dariusz Bala, legnicki bieg jest najtańszym półmaratonem na Dolnym Śląsku i jedynym, który prowadzi z punktu A do punktu B, na co pozwala trasa. - Bieg stanowi wielki wyróżnik na tle pozostałych biegów tego typu. Każdy biegacz może poczuć namiastkę tego co czuł Filipides biegnąc z Maratonu do Aten - mówi. 

Muszę podkreślić bardzo dobrą współpracę organizatora z Prezydentem Legnicy oraz władzami gmin, przez które przebiega trasa. Jest ona bardzo dobrze zabezpieczona, obstawiona punktami żywnościowymi i kibicami.

Pakiet startowy jest bardzo bogaty, medal finiszera o niesamowitej grafice, kwiaty na mecie dla każdej kobiety, dużo nagród zarówno dla zwycięzców jak i wszystkich uczestników podczas losowania.

Jest też bardzo ciekawy finisz, meta usytuowana jest w historycznym Legnickim Polu.

Po ukończeniu biegu, ceremonii i ceremonii dekoracji najlepszych oraz losowaniu nagród, zawodnicy mogą wrócić bezpłatnie autobusami MPK na miejsce startu, gdzie pozostawili swoje auta.  

Jest mi niezmiernie miło, że Legnica ma takich pasjonatów, organizujących wydarzenie na najwyższym poziomie, dopracowane bardzo dokładnie. Zdecydowanie polecam udział w Biegu Bitwy pod Legnicą -1241 Półmaraton Legnica Legnickie Pole.

Marek Drapikowski, Ambasador Festiwalu Biegów 


Polecamy również:


Podziel się: