294 albo tylko 7 km, by chronić australijskie dzieci


Opublikowane w sob., 16/06/2018 - 08:45

7 maratonów w 7 australijskich stanach w 7 dni. Tyle mają do pokonania uczestnicy Bravehearts 777 Marathon. Bieg ma charakter charytatywny. Chodzi w nim o zebranie funduszy dla organizacji chroniącej dzieci przed molestowaniem i przestępstwami seksualnymi.

Przedsięwzięcie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj i można w nim wziąć udział na dwa sposoby. Wybrani biegacze, których w tym roku będzie 12, zrealizują bieg w całości, czyli przebiegną 294 km w 7 dni. Zrobią to, codziennie pokonując dystans maratonu, po czym wsiądą w samolot i przeniosą się do kolejnego miasta. Zaczną 25 czerwca w Perth.

W tym roku w grupie biegaczy, nazwanej przez organizatorów narodową, pobiegnie Trent Morrow. To wyjątkowa postać w australijskim świecie ultra. Do tego biegacza należy rekord świata w liczbie maratonów ukończonych na 7 kontynentach w ciągu roku. Jego osiągnięcie robi wrażenie. Podróżując pomiędzy kontynentami zaliczył 160 maratonów w 365 dni. Teraz zdecydował się na udział w Bravehearts 777, nie ze względu na walory sportowe, a właśnie charytatywny cel biegu.

Ochrona dzieci jest również bliska rodzicom i członkom rodzin małoletnich podopiecznych, dlatego organizatorzy stworzyli możliwość wzięcia udziału w imprezie osobom, które nie są gotowe, by przebiec 294 km. W każdym mieście, gdzie pobiegną biegacze narodowi, będzie można przejść lub przebiec 7, 14, 21 lub 42 km. Warunkiem jest wpłata co najmniej 50 dolarów na cel biegu.

Biegi będą się odbywały codziennie aż do 1 lipca, gdy uczestnicy wezmą udział Gold Coast Marathon.

IB


Polecamy również:


Podziel się: