4F Świeradów Run zamknął górski cykl Runner's World Super Bieg 2019

Opublikowane w śr., 18/09/2019 - 09:28

Dwa dystanse alpejskiego biegu 4F Świeradów Run (10 i 15 km) były ostatnią szansą na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej cyklu i ewentualną poprawę pozycji i wyniku w swojej kategorii wiekowej.

Do godziny 11:00 w sobotę można było gdybać i kalkulować. Po strzale startera można było już tylko biec.

Bieg na 15 km zakończył się bezdyskusyjnym zwycięstwem Czecha Pavla Brydla – doskonale znanego na dolnośląskich górskich biegach. Jacek Jolibski (biegamdlazdrowia.pl) był drugi, a to pozwoliło mu wygrać klasyfikację generalną RWSB w swojej kategorii. Trzeci był kolejny stały bywalec biegów RWSB – Kamil Musielski (Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa), który wygrał generalkę kategorii M30. Bieg kobiet wygrywa Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania), która również zwycięża w generalce cyklu. Druga jest Alicja Kaucka (Bielawska Akademia Biegania), a trzecia Marta Lipnicka (Vege Fundacja Przejście Kotliny).

Bieg na 10 km finiszował w tym samym miejscu co „piętnastka” (tuż obok górnej stacji kolei SKI & SUN), ale do mety skręcił nieco wcześniej. Dziesiątkę Staropolanki wygrał więc Jacek Sobas (Sobas Team) przed Danielem Firletem (Hosnet SKW) i Piotrem Hollym (scott.pl), który zgarnął zwycięstwo w generalce kategorii M30. Pierwszą kobietą na mecie była Karolina Obstój (Sobas Team), a druga była Alina Kocanda (Rajsport Active). Trzecie miejsce zajęła Urszula Kujawka (KAT Cross Wałbrzych).

W biegu na 2700 m najlepsi byli Maciej Mekitów (Velux) i Magdalena Zdebska.

Na mecie czekały medale i bufet. Potem wystarczyło wejść do wagonika kolei gondolowej i zjechać na dół, gdzie czekał ciepły posiłek i dekoracje. Najpierw sobotniego biegu, a potem klasyfikacja generalna po wszystkich pięciu edycjach RWSB 2019. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, a ci, którzy uzbierali pięć startów w cyklu, wyjechali ze Świeradowa z jesienno – zimowymi biegowymi czapeczkami. Było losowanie nagród i dekoracja, która zakończyła tegoroczny cykl Runner's World Super bieg. W międzyczasie odbyły się też biegi dla dzieci – Sonko Kids Super Bieg.

W „generalce” cyklu nie ma klasyfikacji OPEN – nagradzane są za to pierwsze dziesiątki w każdej kategorii wiekowej na obu dystansach. Do tego mamy również klasyfikację drużynową i rodzinną. Najlepszą biegową drużyną w klasyfikacji generalnej na 10 km został Klub Biegacza Sobótka, na 21 km wygrała Bielawska Akademia Biegania, a wśród rodzin pierwsze miejsce przypadło drużynie Państwa Data.

W skład tegorocznego cyklu wchodziły: IV Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i Polanicka 10 Staropolanki, IV Interferie Run, V Półmaraton Wiślańska i Wiślańska 10, IV Półmaraton Kalenica i Bielawska 12 oraz alpejski bieg 4F Świeradów Run.

Wyniki ostatniej edycji cyklu, wszystkich pozostałych i klasyfikacji generalnej RWSB: TUTAJ

źródło: Organizator