Aniołki Piechoty znów atakują... dla WOŚP!


Opublikowane w pt., 07/12/2018 - 08:33

Pamiętacie Jarka Piechotę i jego Aniołki? 13 stycznia, w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znany łódzki biegacz i trener ponownie zamierza wbiegać i wchodzić przez 10 godzin po schodach biurowca Orion Business Tower. Jak poprzednio, teraz też podczas akcji „(z) Piechotą po Schodach” zbierać będzie pieniądze na WOŚP.

Tak było rok temu. 

Jarek od ponad roku, we współpracy z zarządem Oriona, prowadzi treningi na jednej z jego klatek schodowych. Są one przeznaczone dla zawodników przygotowujących się do startów w biegach po schodach, a także dla wszystkich biegaczy chcących popracować nad siłą biegową.

– W 2016 roku wpadłem na pomysł promowania biegów po schodach w Łodzi – opowiadał nam prze rokiem Jarosław Piechota. – Ostatnio się przekwalifikowałem na bieganie po schodach, choć nie zapomniałem o biegach górskich i ulicznych. Rozmawiałem z całym zarządem Oriona i dali zielone światło na trenowanie indywidualne oraz grupowe treningi w soboty o 10:30. Orion ma 17 pięter, my trenujemy do 16-tego.

Tak jak przed rokiem, Jarek planuje „zdobyć” Oriona sto razy. Pomagać mu w tym będzie jego stała grupa treningowa, w tym dziewczyny zwane od ubiegłego roku Aniołkami Piechoty. Do wydarzenia dołączyć może także każdy inny chętny, by wrzucić datek do puszki i w miarę sił i ochoty wspomóc biegacza we wspinaczce po schodach.

Warto dodać, że stworzona przez Jarka drużyna – Piechotą po Schodach – planuje indywidualne starty, a także wystawia dwie sztafety na nadchodzący wkrótce warszawski Marriott Everest Run.

Biegacza w jego przedsięwzięciu wspierać będą sponsorzy, zarówno techniczni jak i materialni. Wciąż zwracamy się z prośbą do wszystkich firm, ale także osób prywatnych o zostanie kolejnym sponsorem i przekazywaanie na konto WOŚP zadeklarowanej sumy za każde wbiegnięcie Jarka na szczyt Oriona. Bez znaczenia czy będzie to 1zł, 10zł czy 100zł – liczy się każda złotówka!

KW


Polecamy również:


Podziel się: