Biathlon dla każdego po raz trzeci zawitał do Uzdrowiska Wysowa [ZDJĘCIA


Opublikowane w wt., 12/06/2018 - 10:22

Park Zdrojowy w Wysowej - Zdroju już od godzin porannych w sobotę 9 czerwca tętnił sportowym życiem. Wszystko to za sprawą Wysowianki oraz Polskiego Związku Biathlonu, którzy już po raz trzeci organizowali sportowo-rekreacyjną imprezę o nazwie „Biathlon dla każdego”.

Do Wysowej - Zdroju przybyła Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu wraz z całą ekipą do przeprowadzenia zawodów.

- W tym roku odwiedzamy aż 18 miejscowości z imprezę  „Biathlon dla każdego”. „Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji. Cały czas towarzyszy nam nasz partner Wysowianka. Cieszę się że zawody nabierają coraz większego rozmachu. Dzisiaj w Uzdrowisku Wysowa goszczą nawet Słowacy – powiedziała szefowa polskiego biathlonu.

Każdy startujący miał za zadanie oddać po pięć strzałów z karabinka oraz przebiegnąć określony dystans w parku. Zawody przeznaczone były dla wszystkich grup wiekowych. Ich otwarcia dokonali Wacław Furmanek, prezes zarządu Uzdrowiska Wysowa S.A oraz Zbigniew Ludwin, przewodniczący rady gminy Uście Gorlickie.

Dopisała pogoda i frekwencja.

- W zawodach startowali starsi, młodsi, a nawet całe rodziny. Ogółem w imprezie wzięło udział  ponad 100 zawodników. Szczególnie mocno obsadzona była kategoria open z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Rywalizacja była bardzo zacięta, a na wszystkich czekały okolicznościowe dyplomy, upominki, nasze wody oraz słodki poczęstunek – mówi Wacław Furmanek, prezes zarządu Uzdrowiska Wysowa S.A

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu oraz Wacław Furmanek, prezes zarządu Uzdrowiska Wysowa S.A

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali:

Przedszkolaki: Klara Pająk, Zuzanna Kaczmarczyk i Zofia Wjtarowicz

  • Teodor Pająk, Tomasz Kosiba i Łukasz Kuziak
  • K -1: Gaja Bochyńska, Maja Karlak i Anita Stec
  • M-1: Franek Ludwin, Krzysztof Górski i Krzysztof Miazga
  • K-2: Magdalena Sudyk, Aleksandra Karlak i Nikola Potykanowicz
  • M-2: Michał Gliński, Jakub Wagowski i Kacper Janas
  • K-3: 1. Martyna Okarma i Milena Kuziak
  • M-3: Jakub Gliński, Aleksander Pająk i Jakub Stec
  • open – kobiety: Monika Ferenc, Aleksandra Spółnik i Emilia Sovicova
  • open- mężczyźni: Marcin Górka, Marek Dutko i Andrzej Kuruc

Wyniki: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się: