Bieg Beskidnika: "O biegaczy dbano tutaj na każdym kroku" [WYNIKI, ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 30/09/2018 - 20:08

Wspaniałe warunki atmosferyczne, piękna trasa, przyjazna atmosfera i duża frekwencja – to wszystko sprawiło, że 3. Bieg Beskidnika można uznać za bardzo udaną imprezę biegową.

Na malownicze ścieżki Magurskiego Parku Narodowego wybiegło w tym roku prawie 340 biegaczy. W półmaratonie na liście startowej znalazło się 260 biegaczy. Wielu z nich zawitało na Beskidniku już po raz trzeci. Byli też i debiutanci, tacy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi, jak i doświadczeni, utytułowani sportowcy należący do czołówki biegaczy górskich.

Izabela Zatorska była wicemistrzyni świata, a także wielokrotna zwyciężczyni Pucharu Europy w biegach górskich, która zwyciężyła wśród pań na dystansie 6 km. W biegu głównym na dystansie 21 kilometrów zwyciężył Stanisław Tomasik z Szymbarku reprezentujący Gorlicką Grupę Biegową. Rok temu był trzeci, a teraz zdeklasował rywali, pozostawiając ich daleko w tyle.
 
– Poprawiłem swój wynik z ubiegłego roku o ponad sześć minut. To bardzo dużo. Biegło się wspaniale. Doskonała pogoda i super warunki pozwoliły mi zwyciężyć. Obiecywałem sobie na starcie, że wygram i tak się też stało – powiedział na mecie Stanisław Tomasik.
 
Bieg Beskidnika swoją obecnością uświetnili m.in. Alicja Zając - Senator RP, Bogdan Rzońca - poseł na Sejm RP oraz starosta jasielski - Adam Pawluś, którzy na mecie dekorowali biegaczy pamiątkowymi medalami, a także nagradzali zwycięzców biegu.
 
– Osobiście wybierałem się już dwa razy na ten bieg, ale zawsze coś wypadało. W końcu się udało i pobiegłem na 6 kilometrów. Wspaniała, chociaż trudna trasa i piękne widoki - to tylko początek wrażeń. Organizatorom należą się wielkie podziękowania pod każdym względem. Super pakiety startowe, uprzejma obsługa, pyszna grochówka, kawa, herbata, napoje, ognisko i wiele innych dodatków. O biegaczy dbano tutaj na każdym kroku. Za to wszystko dziękujemy organizatorom – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów. 

Pełne wyniki: TUTAJ
 
Bieg Beskidnika to impreza sportowa, którą organizuje Starostwo Powiatowe w Jaśle, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce