Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr: Borzytuchom już zamknął zapisy


Opublikowane w czw., 12/07/2018 - 08:37

Od Bałtyku do Tatr, a nawet jeszcze dalej. W Londynie, Chicago, Nowym Jorku i Seulu. W 100 miastach na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wystartują biegacze.

Chociaż liczba 100 miast jest jedynie symboliczna, będzie to jeden z największych projektów biegowo-niepodległościowych w kraju. W tej chwili na liście miast, chętnych do organizacji biegów są 74 miejscowości, nie licząc miast partnerskich i zagranicznych. Nie jest to jednak liczba skończona. Koordynatorzy nadal przyjmują zgłoszenia miast chętnych do organizacji biegu niepodległościowego.

Uczestnicy biegów, w każdym zgłoszonym mieście będą mieli do pokonania 10 km, w białej lub czerwonej koszulce, która będzie stanowiła część pakietu, a najlepiej również w czerwonych spodenkach oraz okolicznościowych czapkach.

W pakiecie startowym oprócz koszulek znajdą się okolicznościowe medale z biało-czerwoną wstążką. Będą miały kształt Polski. Dodatkowo biegacze mogą liczyć na dwustronne dyplomy (na odwrocie miasta-organizatorzy) oraz pamiątkowe worki/plecaczki. Wszystko ma podkreślać wyjątkowy charakter Biegu Stulecia.

Tak, jak koordynatorzy mają jeszcze miejsce dla kolejnych miast, tak w miastach zapełniają się listy startowe.

Ponad 20 miast prowadzi już rejestrację do Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Kolejne rozpoczną niebawem. Gdyby jakaś miejscowość chciała dołączyć do grona organizatorów biegów niepodległości - to jest jeszcze taka szansa - czytamy na profilu koordynatora projektu.

Wśród miast, które już prowadzą rejestrację, różnie wyglądają listy startowe. W Nowym mieście czy np. Gryfinie możliwa jest druga tura zapisów. W Borzytuchomiu lista startowa jest już zamknięta. We Włocławku zostanie zamknięta 15.09. W Tarczynie bieg odbędzie się innego dnia niż 11.11 o 11:11. Warto na bieżąco śledzić sytuację w swoim mieście, by nie przegapić możliwości rejestracji na to nietypowe wydarzenie.

Strona wydarzenia: www.biegstulecia.pl

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce