Biegacze na podium plebiscytu STARTu!

Opublikowane w czw., 13/12/2018 - 21:49

To nie biegacz został Niepełnosprawnym Sportowcem Roku w plebiscycie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, ale medaliści konkurencji biegowych podczas mistrzostw Europy w Berlinie zajęli dwa pozostałe miejsca na podium.

Zwyciężczynią plebiscytu, w którym głosowali Internauci, została pięciokrotna mistrzyni paraolimpijska, trzykrotna zdobywczyni tytułu Sportowca Niepełnosprawnego Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i aktualna mistrzyni świata, tenisistka stołowa - Natalia Partyka.

Tuż za nią, głosami kibiców uplasowali się: zawodnik Startu Gorzów Wielkopolski Krzysztof Ciuksza - wicemistrz świata na dystansie 200 i 400m, który bieżnię mistrzostw Europy w tym roku opuszczał z dorobkiem dwóch złotych medali na tych samych dystansach.

Była też sportowa złość, gdy bieg na 100m Ciuksza kończył z „tylko” brązowym medalem. Po tym - jego zdaniem - nieudanym biegu, narzekał, że dystans mu nie leży, że mocna stawka i że nie jego dzień. Krzysztof Ciuksza, który startuje w grupie przeznaczonej dla zawodników z porażeniem, nie uznaje innych miejsc niż medalowe. Biega, żeby wygrywać, co docenili głosujący.

Sukcesami może się również pochwalić Michał Kotkowski, który uzupełnił podium plebiscytu. Zawodnik Startu Poznań tegoroczne starty zakończył trzema medalami mistrzostw Europy. Dwa z nich miały złoty kolor. Trzeci był brązowy.

Biegacze z niepełnosprawnościami w większości zakończyli okres roztrenowania i wrócili na treningi. Przed nimi długi sezon przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się w listopadzie 2019 r. w Dubaju.