Biegasz w parkrun? Twoja historia może trafić do książki

 

Biegasz w parkrun? Twoja historia może trafić do książki


Opublikowane w śr., 05/02/2014 - 15:53

Organizatorzy parkrun i parkrun Polska maja dla Was zaproszenie do współtworzenia książki nt. cyklu. Pozycja będzie miała swoją światową premierę tej jesieni.

Książkę o parkrun przygotowuje Brytyjka Debra Bourne. W książce znajdzie się szczegółowy opis historii cyklu, ludzi i wydarzeń z nim związanych. Jej najważniejszą cześć stanowić będą jednak opinie biegaczy, którzy co weekend pokonują 5 km dystans w kilkuset lokalizacjach na całym świecie.

W związku z tym, że książka ma pokazywać parkrun we wszystkich krajach na świecie, zachęcamy do włączenia się w jej tworzenie poprzez Wasze historie związane z parkrun. Pod TYM adresem znajdziecie podstronę, za pomocą której możecie przesłać Waszą historię związaną z parkrun (zarówno po angielsku, jak i po polsku) – pisze dyrektor polskiej odsłony parkrun Kuba Fedorowicz na oficjalnej witrynie cyklu.   

Szczegółowo wymienia, co interesuje autorkę książki. Przesyłając swoje wrażenia z parkrun, trzeba odpowiedzieć m.in. na te pytania:

  • Co parkrun znaczy dla Ciebie oraz / lub Twoich bliskich?
  • Jak parkrun wpłynął na Twoje życie?
  • Czy parkrun popchnął Cię do startów w innych imprezach biegowych lub startach w innych lokalizacjach?
  • Jakie masz doświadczenia związane z udziałem w parkrun z wózkiem lub psem?
  • Co Waszym zdaniem jest istotne w odniesieniu do parkrun?

– Zachęcamy do udziału w tworzeniu tej, mamy nadzieję wyjątkowej, książki, która dzięki Waszemu udziałowi będzie z pewnością jeszcze ciekawsza! – zaprasza Kuba Fedorowicz.

Nowości nowości

Sam parkrun Polska systematycznie się rozrasta. Do Gdańska, Gdyni, Krakowa, Leszna,    Łodzi, Poznania, Szczecinka, Wrocławia, Żar i Warszawy-Pragi dołączy w marcu druga lokalizacja w stolicy - Park Kępa Potocka, a także Konstancin i Cieszyn, gdzie – jako jedyna w parkrunowym świecie – trasa przekraczać będzie granicę dwóch państw! Celem dla Kuby Fedorowicza i jego kompanów jest podwojenie obecnej liczby lokalizacji parkrun do końca roku 2014.

Z dniem 1 lutego parkrun Polska zakończył trwającą ponad dwa lata współpracę z dotychczasowym sponsorem głównym - firmą adidas. Nie wpłynie to negatywnie na kondycję cyklu, bo jego nowym mecenasem została firma Ziaja.

Pierwszym polskim parkrunnerem, który ukończył 100 imprez cyklu i otrzymał specjalna koszulkę z numerem 100 na plecach, został Krzysztof Klawikowski z Gdyni. Gratulujemy! Na 101. start gdynianin będzie musiał jednak poczekać do 15 lutego, bo w najbliższą sobotę parkrun w mieście z rybami i mieczem w herbie nie odbędzie się. Na trasie już od piątku trwać będą przygotowania do Bieg Urodzinowego Gdyni. Z drugiej strony zawsze może odwiedzić inne miasta – to nieustająca idea cyklu!

Polecamy i zachęcamy!

GR

Fot.: Parkrun Warszawa-Praga, Jakub Żebrowski
 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce