„Biegnący Patriota”. W drodze po Kryształową Koronę Maratonów Świata

Opublikowane w wt., 13/02/2018 - 08:52

Siedem maratonów na siedmiu kontynentach w niecały rok zamierza pokonać Łukasz Pochylski. Starszy szeregowy, służący w siłach powietrznych chce tym samym zostać pierwszym polskim żołnierzem z Kryształową Koroną Maratonów Świata. Podjął się tego zadania, by na biegowo uczcić zarówno 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jak i stulecie wojskowego lotnictwa.

Pomysł wprowadził w życie w styczniu. Pierwszym z siedmiu biegów był White Marathon, rozgrywany na Wyspie Króla Jerzego. W niskiej temperaturze i przy silnym wietrze radomianin nie tylko ukończył bieg, ale jeszcze razem z Amerykaninem Jamesem Schroederem, z wynikiem 3:54:15 stanął na najniższym stopniu podium. Łukasz Pochylski nie był jedynym Polakiem w stawce. Warto wiedzieć, że zwycięzcą imprezy został Włodzimierz Grocholewski (3:31:47).

Drugim z zaplanowanych biegów korony był maraton w Punta Arena w Chile. Tu, Łukasz Pochylski odniósł jeszcze większy sukces. Linię mety przekroczył jako zwycięzca z czasem 4:01:06, jednak nie maratonu a ultramaratonu na dystansie 50 km. Co ciekawe, na trzecim miejscu bieg ukończył Zenon Libera, a Włodzimierz Grocholewski wygrał półmaraton z czasem 1:43:44. Zresztą, Polacy zdominowali wszystkie dystanse imprezy. Drugi w półmaratonie także był Polak - Rafał Urbański.

Teraz przed Łukaszem Pochylskim, który swoje przedsięwzięcie nazwał „Biegnący Patriota”, maraton w Jerozolimie, Agadirze, Sydney i Banff Marathon w Kananie. Cały projekt, który ma łączyć jego patriotyzm i miłość do biegania, radomianin zakończy we wrześniu na trasie jubileuszowego Maratonu Warszawskiego.

Fanpage Łukasza Pochylskiego: ZOBACZ