Charytatywny bieg dla wrocławskiego muzyka

 

Charytatywny bieg dla wrocławskiego muzyka


Opublikowane w czw., 09/10/2014 - 09:18

Bieganie, chęć pomocy innym oraz muzyka połączą uczestników Biegu Trzech Wzgórz, który odbędzie w najbliższy weekend we Wrocławiu. Podczas zawodów prowadzona będzie zbiórka na rzecz Artura Stężały basisty zespołu Spirituals Singers Band.

Będzie to pierwsza edycja biegu. Dochód z niego będzie przeznaczony na Artura Stężałę, który 1 maja 2014 roku uległ wypadkowi samochodowemu w drodze na koncert. W jego wyniku muzyk stracił prawą nogę powyżej kolana. Obecnie zbiera środki na protezę, która pozwoli mu na powrót do pracy i na scenę.

Przypomnijmy, że o tamtym tragicznym wypadku było bardzo głośno. Łącznie poszkodowanych było osiem osób w tym jedna śmiertelnie – założyciel grupy Spirituals Singers Band – Włodzimierz Szomański.

 

Najpierw był pomysł na bieg. We Wrocławiu nie ma wielu miejsc, gdzie można biegać po wzniesieniach. Jest to miasto typowo nizinne. Jednak na terenie parku Grabiszyńskiego są całkiem fajne górki. Postanowiliśmy więc zrobić taki bieg górski na nizinie. Dodatkowo wszystko będzie się odbywać przy zachodzie słońca. W pewnym momencie zgłosiła się do nas organizacja Junior Chamber International Wrocław, która zaproponowała współpracę i charytatywną część biegu. My zgodziliśmy się, bo chętnie pracujemy przy takich projektach  mówi Jacek Urbanowicz organizator biegu.

Na uczestników sobotniego biegu czeka atrakcyjna trasa prowadząca głównie alejkami parku Grabiszyńskiego. Nie zabraknie także schodów oraz kładek. Uczestnicy pokonają trzy wzniesienia i trzy premie górskie. – Atutem tego biegu jest trasa. Osoby mieszkające w północnej części Wrocławia znają te tereny i wiedzą, że są tu solidne podbiegi. Formuła imprezy jest naprawdę ciekawa. Dodatkowo widoki są niepowtarzalne, zwłaszcza te widziane z górki Żołnierzy Polskich. To jedno z najwyższych wzniesień we Wrocławiu. Może nie jest to Sky Tower, ale rozpościera się stamtąd piękna panorama miasta – mówi organizator biegu.

Zapisy prowadzone są do północy 9 października. Będzie też możliwość rejestracji w dniu imprezy. Organizatorzy liczą, że wystartuje w niej około 300 osób. Biuro zawodów będzie się znajdować w hali sportowej Spartan/Redeco przy ul. Hallera 81. Czynne będzie od godziny 14.00 do 16.30. Zawodnicy wystartują o 17.00 przed wzgórzem Pafawagu.

Współorganizatorem biegu jest Junior Chamber International Wrocław. Warszawski oddział tej organizacji w maju tego roku organizował już podobny bieg charytatywny „Run for Marta” na Ursynowie.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Trasa

Opłata: 50 zł w dniu zawodów.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce