CITY TRAIL: Bieg Niepodległości w Lublinie i warszawskie szybkie bieganie


Weekend 11-12 listopada był szczególnym. W całej Polsce odbyło się ponad 100 biegów upamiętniających 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z nich był sobotni – pierwszy w Lublinie CITY TRAIL Bieg Niepodległości. Z kolei w niedzielę, w tradycyjnej odsłonie przełajowego cyklu, startowali warszawscy biegacze. Obie imprezy odbyły się na 5-kilometrowych trasach.

Lublin

CITY TRAIL Bieg Niepodległości wystartował 11 listopada, o godz. 11:11. Zawody miały z jednej strony charakter biegu okolicznościowego z okazji Święta Niepodległości, ale były jednocześnie częścią cyklu Grand Prix. Bieg ukończyło 490 dorosłych, co jest rekordem frekwencji lubelskiej odsłony CITY TRAIL.

Dodatkowo startowały dzieci i młodzież – na czterech dystansach pobiegło blisko 100 uczestników.

Był to niezwykły bieg. Rota na starcie, pamiątkowe medale z ręcznie malowanym biało-czerwonym akcentem, flagi na twarzach i w rękach zawodników budowały podniosłą atmosferę.

– To nasza kolejna edycja CITY TRAIL. Ten cykl jest dla nas na tyle wyjątkowy, że na udział w nim zdecydowali się nasi pracownicy, którzy dopiero tutaj stawiają swoje pierwsze biegowe kroki. To dało nam motywację, by wyróżnić każdy bieg w edycji. Dzisiejsze zawody były połączone ze Świętem Niepodległości, więc uznaliśmy, że to wyjątkowa okazja, by uczcić je nie tylko na biegowo, ale także poprzez symbole – flagę w ręce i flagi namalowane na policzkach. Od startu wiedziałyśmy, że nie będziemy walczyć o czas i faktycznie zamykałyśmy stawkę, ale dobiegłyśmy do mety bardzo szczęśliwe – mówiła po zawodach Aneta Hernas z Centrum Medycznego Ortooptymist, w którego barwach startuje liczna grupa osób biegających w CITY TRAIL.

Nie wyniki były tego dnia najważniejsze, ale warto zaznaczyć, że w sobotnim biegu zwycięstwo odnieśli Sebastian Smoliński (czas 17:08) i Joanna Wasilewska (20:26).

– Nie startowałem dzisiaj na 100 proc możliwości, bo jestem w trakcie roztrenowania. Przyznam, że nie musiałem się za bardzo wysilić, żeby wygrać. Mniej więcej na 4 km wyszedłem na prowadzenie i już do końca trzymałem bezpieczną przewagę – mówił na mecie Sebastian Smoliński, czterokrotny medalista mistrzostw Polski. – Start w Biegu Niepodległości to okazja, by w sportowy sposób uczcić ten dzień i pokazać, że jesteśmy swego rodzaju wspólnotą biegaczy – dodał.

Najbliższe zawody CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie są zaplanowane na 9 grudnia. Cykl potrwa do 17 marca 2018. Zawody wspiera Miasto Lublin.

Warszawa

Przełajowe biegi w Lesie Młociny wpisały się w kalendarze warszawskich biegaczy na stałe - mimo, że wielu uczestników brało udział również w sobotnim 29. Biegu Niepodległości, nie zrezygnowali ze startu w niedzielnej, cyklicznej imprezie. Linię mety minęło 574 dorosłych.

W biegach dla dzieci i młodzieży pobiegło ponad 270 zawodników.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł Kamil Jastrzębski, który uzyskał czas 14:59. Drugą lokatę wywalczył najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu – Łukasz Oskierko (15:32), a trzeci na mecie zameldował się Paweł Szostak (15:57).

Najlepszą w kategorii pań okazała się Antonina Biała (wynik 19:00). – To mój pierwszy bieg CITY TRAIL. Byłam zaskoczona, że jest to tak szybka trasa – spodziewałam się bardziej wymagającej, tymczasem okazuje się, że można tutaj wykręcać bardzo dobre czasy i bić swoje rekordy – podkreśliła na mecie zwyciężczyni biegu – Antonina Biała. – Uważam, że jeżeli impreza jest powtarzalna, to należy ukończyć cały cykl, więc planuję wystartować we wszystkich kolejnych biegach edycji. Dzisiejsze pozytywne wrażenia utwierdziły mnie w tym postanowieniu – dodała.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kowalczyk (19:20), a trzecie – Sara Dytłow (19:37).

Niemałą grupę stanowią w CITY TRAIL osoby dopiero rozpoczynające swoją biegową przygodę i takie, które właśnie w CITY TRAIL stawiają, bądź stawiały pierwsze kroki na zawodach. – Biegałam w CITY TRAIL już w poprzedniej edycji – za namową koleżanki, ale wtedy byłam dopiero początkującą biegaczką i muszę przyznać, że zraziła mnie pogoda. Zabrakło mi samozaparcia, stwierdzałam, że „jestem z cukru” i na pewno się rozpuszczę, więc odpuściłam po dwóch biegach. W tym roku powiedziałam sobie, że będę silniejsza i ukończę cały cykl – mówiła po biegu się jedna z uczestniczek niedzielnej imprezy – Kasia Sadowska. – Dzisiaj było super. Dobra pogoda, chociaż trochę ślisko, ale miałam świetne towarzystwo - startowałam z koleżanką, która podobnie, jak ja przed rokiem dopiero zaczyna biegać. Na pewno będzie nam łatwiej wytrwać przez całą zimę, kiedy będziemy się wzajemnie motywować.

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Lesie Młociny w Warszawie odbędą się 17 grudnia. Cykl potrwa do 18 marca 2018.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma wymiar ogólnopolski - uczestniczą w nim: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W najbliższy weekend – 18-19 listopada zawody odbędą się w Poznaniu (sobota), Bydgoszczy i Szczecinie (niedziela).

Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl..

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: