Dolomiti Extreme Trail tym razem bez polskiego podium [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w pon., 10/06/2019 - 14:52

W 2017 r. na 103-kilometrowym dystansie DET o 7150 m przewyższeń w górę, triumfowała Marta Wenta. Przed rokiem drugim miejscem cieszyła się ambasadorka Festiwalu Biegów Magdalena Bień. Tym razem polskiego podium nie było, choć było ono w zasięgu naszych biegaczy.

Najszybsza była Szwajcarka Corine Kagerer. Szwajcarka, 36. zawodniczka ubiegłorocznego UTMB, siódma w tegorocznej Transgrancanarii ukończyła bieg z czasem 16:02:50. Pozostałe miejsca na podium podzieliły między sobą Włoszki.

W stawce znalazły się dwie Polki. Marzka Janerka niestety nie ukończyła biegu.

„58 km, 4000 m zrobione i ciężka, ale jedyna słuszna decyzja, żeby skończyć i nie zamordować kostki. Szkoda, ale tak czasem trzeba. Ale widoki tu mają boskie. Warto było”

- pisała na swoim profilu Marzka.

W lepszym nastroju bieg kończyła Wiola Marchuk (Pietrowskaja), która zajęła 6. miejsce w rywalizacji pań. Uzyskała wynik 17:16:38.

Wśród panów wszystkie miejsca na podium trafiły do Włochów, a najszybszy okazał się Jimmi Pellegrini. Ten zawodnik regularnie startuje w Dolomitach. Przed rokiem był tu trzeci, dwukrotnie zajmował miejsca tuż za podium.

Na 18. miejscu ukończył bieg Marcin Drozdziok. Piąty zawodnik ubiegłorocznego Wicklow Way, zanotował czas 15:50:44. To najlepszy wynik wśród Polaków. Marcin jako jedyny z polskich zawodników przybiegł na metę przed upływem 16 godzin. Na polskim podium za Marcinem stanęli: Zbigniew Podolak i Wojciech Niedziela.