Dominator! Piotr Hercog bezapelacyjnie najlepszy w Moab 240 Endurance Run!


Opublikowane w pon., 15/10/2018 - 07:43

Niesamowity sukces Piotra Hercoga! Polak wygrał chyba najtrudniejszy, a na pewno najdłuższy, bieg w swoim życiu, Moab 240 Endurance Run w amerykańskim stanie Utah i uczynił to w stylu absolutnie imponującym!

Trasa długości 238 mil, czyli ponad 380 km o przewyższeniu blisko 10 tysięcy metrów, prowadziła przez dwa pasma górskie i dwa parki narodowe środkowego USA. Wystartowali w piątek o 16 czasu polskiego, Piotr dotarł do mety dziś kwadrans po 3 nad ranem (czyli o 19:14 czasu lokalnego), po 60 godzinach i 14 minutach biegu wzbudzając zachwyt organizatorów.

Tuż przed startem organizatorzy poinformowali o zmianie trasy z powodu obfitych opadów śniegu w South Mountain. Trudne warunki nie przeszkadzały jednak Piotrowi Hercogowi.

Choć deklarował ogromny respekt dla dystansu i ostrożny bieg w pierwszej fazie zawodów, niemal od początku objął prowadzenie. Przez cały czas rywalizacji utrzymywał pewną przewagę nad rywalami, wyprzedzał ich o 8, nawet 10 mil! I choć na takim dystansie nie ma nic pewnego, a do końca wszystko zawsze może się zdarzyć, triumf Piotra nawet przez moment nie był zagrożony!

Śledźcie nasz portal festiwalbiegowy.pl uważnie! Jesteśmy umówieni z Piotrem Hercogiem na wywiad i relację. Gdy tylko nieco odpocznie po morderczym wysiłku – połączymy się z nim, a sam bohater opowie o rywalizacji w Moab 240 Endurance Run.

Stay tuned!

Piotr Falkowski

zdj. salomonrunning.pl


Polecamy również:


Podziel się: