Glen Coe Skyline: Polacy wysoko w Szkocji!

Opublikowane w ndz., 22/09/2019 - 20:02

Piotr Babis został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w Glen Coe Skyline 2019. Ultramaratończyk, który na początku września ukończył Bieg 7 Dolin na 18. miejscu, w Szkocji był piąty. Chociaż zapowiadając bieg na swoim profilu, przyznał, że obawiał się startu w górach, w których nie trenuje tak często jakby chciał, na mecie 52-kilometrowego, technicznego biegu był zaledwie 20 minut po zwycięzcy. Linię mety przekroczył z czasem 8:15:02.

Nie należy dać się zwieść zapowiedziom Piotra. Mieszkający na Tasmanii Polak, regularnie przekracza linię mety górskich biegów.

O Piotrze zrobiło się głośno, gdy nakręcił film z biegu po bardzo wąskiej grani krateru czynnego wulkanu w Indonezji.

Zwycięzcą Glen Coe Skyline został Norweg Erik Johannes Husom z czasem 7:55:00. Drugie miejsce należy do Andrew Berriego. Brytyjczyk zrobił ogromny postęp od swojego ostatniego startu w imprezie. W 2017 r. Glen Coe Skyline kończył na 22. miejscu z czasem 8:48:06. W tym roku stanął na podium z rezultatem 7:58:54. Podium uzupełnił Francuz Greg Vollet - 8:03:32.

Także wśród pań mogliśmy się cieszyć z wysokiego miejsca Polki. Majka Kunicka, biegaczka mieszkająca w Wielkiej Brytanii dotarła do mety na znakomitym siódmym miejscu z czasem 9:49:43. Także w TOP10, na dziewiątym miejscu, finiszowała Kasia Osipowicz - 10:51:45

Wygrała Georgia Tindley. 29-letnia Brytyjka, która przed rokiem startowała w Polsce w Karpaczu (3x Śnieżka = 1x Mont Blanc) nie dała szans rywalkom. Niemal od startu prowadziła. Na mecie, której linię przekroczyła po 8 godzinach 29 minutach i 57 sekundach, miała aż 40 minut i 53 sekundy przewagi nad drugą Ann Spencer (9:10:51). W klasyfikacji open zajęła ósme miejsce. Trzecie miejsce zajęła Irlandka Megan Wilson (9:20:12).

W Szkocji ścigał się także nasz redakcyjny kolega Kamil Weinberg. Niebawem jego relacja.