Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa drugą połowę pobiegnie… do tyłu

 

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa drugą połowę pobiegnie… do tyłu


Opublikowane w czw., 24/07/2014 - 12:53

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa to cykliczne wydarzenie sportowe, którego na Śląsku nie trzeba reklamować, bo na stałe wrosło w tutejszy kalendarz biegowy.

Raz w miesiącu, od stycznia, miłośnicy biegania i chodzenia z kijami spotykają się w gliwickim lesie, żeby zmierzyć się z nieco ponad dziesięciokilometrową trasą, znajomymi i nieznajomymi biegaczami, osiągniętymi wcześniej czasami i…. pogodą. A ta nie pozwala się w Gliwicach nudzić. Były zawody w sporym mrozie i śniegu, były w słońcu i cieple a ostatnio w ulewnym deszczu. Czym zaskoczy w najbliższą sobotę?

Jak co miesiąc rywalizacja w Gliwicach rozpocznie się o godzinie 10:00 od startu zawodników z psami. Po nich na trasę rusza biegacze i na końcu zawodnicy nordic walking. Będą mogli pokonać pętlę o długości 3,45 km maksymalnie trzy razy. Zostaną sklasyfikowani w punktacji generalnej, gdzie liczy się liczba startów i przebiegniętych okrążeni, ale też w klasyfikacjach wiekowych, które biorą pod uwagę najszybszy bieg na pełnym dystansie 10,35 km w ciągu całego roku. Na mecie, jak zwykle otrzymają słodki poczęstunek i napój.

Gratką dla uczestników imprezy jest Bal Zwycięzców, który odbędzie się po zakończeniu cyklu 27 grudnia, a na który zaproszeni są wraz z osobami towarzyszącymi wszyscy, którzy choć raz wystartują w Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Dla najwytrwalszych przygotowano nagrody oraz statuetki Gliwickiej Radiostacji, która jest symbolem imprezy.

Absolutną nowością w tym miesiącu będzie… odwrócenie trasy biegu. Pętla pozostaje ta sama, ale zawodnicy pokonają ją w odwrotnym kierunku. – Ułatwi to start przez ominięcie wąskiego gardła na końcu polany – tłumaczy organizator Andrzej Szelka. O zdanie w tej sprawie zapytano uczestników Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej za pośrednictwem portalu społecznościowego. Pomysł się przyjął, dokonano już pomiarów „nowej” trasy. – Nie będzie krócej, – śmieje się organizator – ale musieliśmy wyznaczyć od nowa usytuowanie znaczników kilometrowych.

W ramach dodatkowych atrakcji przewidziano losowanie: – Na zwycięzców wyłonionych podczas losowania czekają miłe niespodzianki w postaci 10 atrakcyjnych zestawów upominkowych ufundowanych przez gliwicką firmę informatyczną FIS-SST. Do grona sponsorów dołączył też Silesia Marathon. Otrzymaliśmy 5 koszulek, 2 buffy i 4 odblaskowe opaski do rozlosowania podczas lipcowych zawodów.

Przez zawody przewinęło się już ponad 400 osób, właściwie co miesiąc poprawiany jest poprzedni rekord frekwencji. Czy w lipcu padnie kolejny? Warto mu pomóc. Zapraszamy na polanę za stadionem Piasta w Gliwicach już od 8:00 rano. Dla zawodników zostanie udostępniony parking stadionu. Koszt udziału w zawodach to zaledwie 10 zł. Zapraszamy!

Regulamin

KM

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce