Gorlice zapraszają na darmowy jubileuszowy V Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”

 

Gorlice zapraszają na darmowy jubileuszowy V Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”


Opublikowane w pt., 05/04/2024 - 14:37

Już drugiego maja w Gorlicach odbędzie jubileuszowy V Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”. Trasa półmaratonu podobnie jak i w poprzednich latach będzie wiodła po urokliwych trasach z Gorlic przez Kobylankę, Dominikowice, Łysulę, Męcinę Małą, Męcinę Wielką do Sękowej.

-Jednym z celów imprezy jest upowszechnienie wiedzy dotyczącej znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu I wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości – informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Organizatorami biegu są Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Oddział Rejonowy PCK w Gorlicach, a współorganizatorami Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach, Miasto Gorlice, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, gmina Sękowa i Uzdrowisko Wysowa S.A.

 

- Start biegu odbędzie się o godzinie 11 na cmentarzu wojennym nr 91 w Gorlicach tzw. Góra Cmentarna, a meta w Parku Historycznym w Sękowej. Uroczyste zakończenie imprezy odbędzie się o godz. 13.30. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na ten wyjątkowy bieg - dodaje nasz ambasador.

Uczestnicy biegu startują bez opłaty startowej. Bieg jest darmowy i lista startowa szybko się zapełnia. Prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn. Za miejsca od pierwszego do trzeciego w klasyfikacji kobiet i mężczyzn, najlepsi otrzymają puchary. Pamiątkowe medale otrzymają wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dyrektor biegu Łukasz Bełda, email: lukasbelda@wp.pl, oraz Elżbieta Wojna-Dyląg, organizator, email: dylag@agh.edu.pl, tel. 693 435 295

Zapisy oraz więcej szczegółów: https://kepasport.pl/wydarzenie/v-miedzynarodowy-polmaraton-bitwa-pod-gorlicami/

Foto: Archiwum organizatorów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce