Gortel-Maciuk wygrywa Nocny Półmaraton Wrocław. Rekord frekwencji pobity

Opublikowane w ndz., 17/06/2018 - 09:03

Po raz kolejny na starcie wrocławskiego półmaratonu stanęła rekordowa liczba zawodników. Tym razem aż 10 832 osoby wyruszyły w trasę 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. To o prawie 900 biegaczy więcej, niż w ubiegłym roku. Do mety dotarło 10 779 zawodników - według nieoficjalnych wyników.

Jako pierwszy na mecie zameldował się ubiegłoroczny zwycięzca, Mengistu Zelalem z Etiopii, z czasem 1:03:55. Drugi finiszował Polak, Szymon Kulka, który ukończył trasę w 1:05:21. Na najniższym stopniu podium stanął Kenijczyk, Cosmas Mutuku Kyeva (1:05:55).

We Wrocławiu wystartowali też kadrowicze przygotowujący się do ME w Berlinie. Tuż za podium uplasował się Artur Kozłowski (1:06:17). Arkadiusz Gardzielewski był szósty (1:09:04) a Błażej Brzeziński siódmy (1:09:24).

W kategorii kobiet najszybsza była Polka: Agnieszka Gortel-Maciuk (1:14:49). Drugie miejsce zajęła Ukrainka, Oleksandra Shafar z czasem 1:15:19, za nią metę przekroczyła Izabela Trzaskalska (1:15:33).

Cały 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbył się w stylistyce disco lat 70, 80 i 90. Muzyczne hity minionych lat towarzyszyły zawodnikom od startu (każda strefa startowa ruszała przy innym utworze wybranym przez biegaczy), przez większość trasy (dzięki przygotowanym punktom z nagłośnieniem), aż do mety. Na szyjach półmaratończyków zawisły medale także w stylistyce disco: w kształcie krasnali w tanecznej pozie, kolorowych spodniach „dzwonach” i z brodą ułożoną w „afro”.

Finisz biegu został wyznaczony ponownie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu - na trybunie zachodniej zasiadło ponad 4 000 kibiców.

źródło: MCS Wrocław